Seiklushunt
Sarja Vägilase jooks logo

Vägilase jooks

Vägilase jooks Lähte

Asukoht

Lähte terviserajad

Vaata kaardil

Ajakava

10:00 Algab stardimaterjalide väljastamine ja lastejooksudele registreerimine
11:00 Lastejooksud 1. vanusegrupp – kuni 6a (k.a). ~300m
11:10 Lastejooksud 2. vanusegrupp – kuni 10a (k.a) ~650m
11:20 Lastejooksud 3. vanusegrupp – kuni 14a (k.a) ~1km
11:40 Lühijooksu 1. start (numbrid 500-575)
11:50 Lühijooksu 2. start (numbrid 576+)
12:20 EMV start (numbrid 1-75)
12:30 Põhijooksu 1. start (numbrid 76-150)
12:40 Põhijooksu 2. start (numbrid 151-225)
12:50 Põhijooksu 3. start (numbrid 226-300)
13:00 Põhijooksu 4. start (numbrid 300+)
13:10 Lühijooksu autasustamine (orienteeruvalt)
13:30 Põhijooksu autasustamine (orienteeruvalt)

Lisainfo

Takistuskrossi EMV info: https://seiklushunt.ee/emv22/

 

Aeg: Pühapäev, 7.august 2022

Asukoht: Võistluskeskus asub Lähte Spordikeskuse territooriumil. Google mapsi link!

Parkimine: 

Parkida on võimalik spordihoone ja kooli parklasse ning avalikesse parkimiskohtadesse. Vaata skeemilt! 

Ajakava:

10:00 Algab stardimaterjalide väljastamine ja lastejooksudele registreerimine
11:00 Lastejooksud 1. vanusegrupp – kuni 6a (k.a). ~300m
11:10 Lastejooksud 2. vanusegrupp – kuni 10a (k.a) ~650m
11:20 Lastejooksud 3. vanusegrupp – kuni 14a (k.a) ~1km
11:40 Lühijooksu 1. start (numbrid 500-575)
11:50 Lühijooksu 2. start (numbrid 576+)
12:20 EMV start (numbrid 1-75)
12:30 Põhijooksu 1. start (numbrid 76-150)
12:40 Põhijooksu 2. start (numbrid 151-225)
12:50 Põhijooksu 3. start (numbrid 226-300)
13:00 Põhijooksu 4. start (numbrid 300+)
13:10 Lühijooksu autasustamine (orienteeruvalt)
13:30 Põhijooksu autasustamine (orienteeruvalt)

Lastejooksud:

Lastejooksud toimuvad kolmes erinevas vanuseklassis ja on tasuta!
Kuni 6-aastased (k.a) ~300m, 7-10-aastased (k.a) ~650m ja kuni 14-aastased (k.a) ~1km. Lastejooksule saab registreerida sekretariaadi telgis alates 10:00st.

Lastejooksudel paremusjärjestust ei selgitata, igat lõpetajat ootab finišis diplom ja maius. Lastejooksu number on kleebitav, soovi korral võib kinnitada ka haaknõeltega. Nii jalad kui ka käed võivad rajal mustaks saada, kuid kõik takistused on ohutud ja vastavalt vanusele rajale seatud.

Selleks, et lapsed saaksid iseseisvalt täieliku jooksuelamuse, palume lapsevanematel rajal kaasa joosta vaid äärmisel vajadusel!

Enne starti:

Stardimaterjalide väljastamine toimub stardinumbri alusel. 
Stardimaterjalidega väljastatakse ka võistluse särk, juhul kui see on tellitud. 
Stardimaterjalide kiiremaks väljastamiseks palume eelnevalt stardiprotokollist (infostendil, koduleheküljel) vaadata oma rinnanumber ning öelda see numbreid väljastavale korraldajale. 
Stardimaterjalide hulgas on igale võistlejale numbrivest ja ajavõtukiip. Numbrivesti tuleb kanda terve võistluse vältel riiete peal. Pärast võistluse lõppu tuleb numbrivest ja kiip tagastada korraldajatele!
Materjalide kiiremaks väljastamiseks on kolm koridori: stardinumbrid 1-200 ja stardinumbrid 200-400 ning 500+ (lühijooks). Sekretariaadi telgis toimub ka lastejooksudele registreerimine ja rinnanumbrite väljastamine.

Kohapeal on Vägilase Jooksule võimalik registreeruda kuni kella 11:30-ni! Viimases registreerimise voorus saab muudatusi teha ainult kontakteerudes korraldajaga ( sekretariaat@seiklushunt.ee).

Võistluspäeval ja sellele eelneval päeval (laupäev-pühapäev) on muudatuste (ümberregistreerimine, distantsi vahetus, stardigrupi vahetus) tasu 5€ + vajadusel osavõtumaksude vahe. Muudatuste tegemine lõpeb kell 11.30!

Distants ja rada:

Põhijooksu raja pikkus on ligikaudu 8,2 km. Lühijooksu raja pikkus on ligikaudu 4,4 km. Rajal on nii tehis- kui ka looduslikud takistused.
Rada on märgistatud noolte, lintide ja rajaturvajatega. Rada kulgeb suures osas mööda olemasolevaid radu ja teid.
Säilitamaks takistuste hea seisukord ja kasutusmugavus kõikidele osavõtjatele on võistlusel keelatud naeltega/naastudega jalanõud.

Rajakaart!

Takistused:

Kuna osa takistustest võivad osutada keeruliseks (nt. kõrged plankseinad), siis kutsume üles osalejaid ulatama kaasvõistlejatele abikätt ja julgustame üksteiselt vajadusel abi paluma.
Mitme takistuse juures on alternatiiviks kosmonautide (burpees) või kätekõverduste tegemine juhuks kui osaleja ei suuda takistust täielikult läbida.  

Palume enne alternatiivse harjutuse sooritamist takistust vähemalt proovida. Kindlasti ei jää kellelgi võistlus ületamatu takistuse tõttu pooleli. Rada on raske ning selleks, et jätkuks jõudu terve rada hea enesetundega läbida ja kõik takistused nautides ületada, soovitame alguses joosta pigem rahulikumalt. Kui takistusel tekib järjekord või kitsal rajal kaasvõistlejast kohe mööduda ei saa, palume säilitada kaine mõistus ja viisakus. Võimalusel palu viisakalt rada.

Ohutus: 

Kõik osalejad osalevad võistlusel omal riisikol. Takistused on ehitatud ja püstitatud nii, et need oleksid väljakutsuvad, samas võistlejale võimalikult ohutud. Igaüks peab ise oma võimeid hindama ja selle põhjal rajal otsuseid tegema! 

Start ja finiš:

Stardid toimuvad seitsmes laines. Igas stardigrupis ca 75 inimest. Oma stardinumbrit vaata stardiprotokollist ja stardiaegu näed lisainfo alguses olevast ajakavast. 
Eesti Meistrivõistluste arvestuses jooksjad stardivad eraldis stardigrupist, kuid nende aeg läheb ka üldarvestuses arvesse!

Stardigruppide moodustamine toimub eelmiste võistluste tulemuste alusel. Sealhulgas paigutatakse ka eeldatavalt tugevad jooksjad esimesse stardigruppi. Kes soovib stardigruppi muuta, palun kirjutada sekretariaat@seiklushunt.ee. Stardigrupi vahetamine laupäeval-pühapäeval on võimalik vaid lisatasu eest (5€).

Finišis ootab kõiki lõpetajaid osavõtumedal ja Värska Originaali mulli- või allikavesi.

Pesemine, riietumine ja toitlustamine:

Pesemine peale võistlust toimub maadlusmajas (sinine väike maja kohe võistluskeskuse kõrval). Seal asuvad ka tualetid lisaks välikäimlatele. Kõikidel osalejatel, kes kasutavad peale võistlust pesuruume, on kohustuslik eelnevalt ennast üle loputada suure spordihoone külje peal asuvate voolikute all, sest maadlusmaja kanalisatsioon on kergesti ummistuv! Lisaks palume kõigil võtta maja välisukse ees ära oma määrdunud jalanõud ja sokid.

Toitlustamine toimub võistluskeskuses suures sinises toitlustustelgis. Toitlustamine toimub RINGO korduvkasutatava sööginõuda. Palume tagastada nõud kastidesse peale kasutamist! Söögina on valikus nii lihaga kui ka lihavaba pilaff!

Pakihoid:

Autovõtmed, kotid jm isiklikud asjad on võimalik jätta võistluskeskus asuvasse pakihoiu telki (suur musta värvi telk).

Esmaabi:

Võistluskeskuses on koolitatud meedikud.

Võistkondlik arvestus:

Lisaks individuaalarvestusele toimub Vägilase jooksul ka võistkondlik arvestus!
Võistkonnas võib olla kuni viis liiget, kuid miinimum on kolm liiget, teisisõnu kolme kiirema ajad liidetakse ning selles arvestuses toimub ka parimate autasustamine.

Võistkonna eelregistreerimine siin!

Lisaks saab võistkonda kirja panna ka võistluskeskuses kohapeal kuni 11.30-ni.

Autasustamine:

Korraldajad autasustavad iga võistlusklassi kolme paremat, kuid jätavad endale õiguse vähendada autasustatavate arvu, kui võistlusklassis pole piisavalt osavõtjaid.  Osaleja osaleb igas võistlusklassis, mille tingimused ta täidab. See tähendab, et NJ, MJ ja N45+, M45+ klassis osalejad võivad jõuda poodiumile ka põhiklassis.

Ausa mängu ja võistluse selguse huvides selgitatakse välja võistluse võitjad(poodiumile pääsejad) ainult 1. stardigrupist startinud osalejate vahel! See klausel ei kehti võistkondliku arvestuse kohta!

Auhindu tagantjärele ei väljastata!

Korraldajad autasustavad iga võistlusklassi kolme paremat. EMV arvetuses jooksjad võistlevad ka Lähte Vägilase jooksu arvestuses!.


Sarja arvestuses põhi- ja lühijooksu meeste ja naiste top3, vanuseklassides ainult võitjat!

Auhinnad on välja pannud Spordipood Duncan.ee, Värska Originaal, HoneyPower.

Müük:

Võistluskeskuses on avatud nännimüük, kust on võimalik osta SH temaatikaga matkanõude komplekti (silikoonkauss ja luhvel ehk spork), Vägilase Jooksu eelmise ja selle aasta särke, Seiklushundi temaatikaga peapaelu, mütse ja buffe, HoneyPoweri geele ja batoone jne. Soovitame varuda selleks sularaha!

Võistlusklassid:

Võistlusklass   – Tingimus

NJ                     – Põhijooks naised juuniorid, sünniaasta 2002 ja hiljem
MJ                    – Põhijooks mehed juuniorid, sünniaasta 2002 ja hiljem
N                       – Põhijooks naised
M                      – Põhijooks mehed
N45+                –
Põhijooks naised, sünniaasta 1977 ja varem
M45+               – Põhijooks mehed, sünniaasta 1977 ja varem
N-lühi              –Lühijooks naised
M-lühi             – Lühijooks mehed

Võistkondlik arvestus

Lisaks individuaalarvestusele toimub Vägilase jooksul ka võistkondlik arvestus! Võistkonnas võib olla kuni viis liiget, kuid miinimum on kolm liiget, teisisõnu kolme kiirema ajad liidetakse ning selles arvestuses toimub ka parimate autasustamine. Lisaks saab võistkonda kirja panna ka võistluskeskuses kohapeal kuni 11.30-ni.

Võistkonna registreerimine: LINK!
NB! Enne võistkonna registreerimist jälgi, et kõik liikmed oleksid registreerunud ka võistlusele registeerimiskeskkonnas: eventor.ee

Registreerimine:

Registreerimine Vägilase Jooksule toimub registreerimislehel: Vajuta siia!
Rekvisiidid: EE472200221061466747 Swedbank, MTÜ Seiklushunt
Selgitusse märkida Võistleja nimi/Vägilase Jooks Lähte (näiteks Muda Mees/Vägilase Jooks Lähte).
Võimalik on tasuda ka Stebby kaudu. Selleks tuleb võistleja Vägilase Jooksu registreerimiskeskkonnas registreerida, kuid mitte tasuma suunduda. Seejärel soetada antud ürituse pilet Stebby keskkonnas. 

Stebby:
Terve sari: https://app.stebby.eu/event/5322/services?subEventId=5325
Lähte etapp: https://app.stebby.eu/event/5322/services?subEventId=5327

NB! Kui soovid arvet ja/või arvega tasuda, siis palun ära registreerimiskeskkonnas makselingiga maksa. Kirjuta sellest soovist dora@seiklushunt.ee ja siis tasu arve alusel eraldi ülekandega!

*30% soodustusega osavõtutasud noortele alla 20 a. (k.a) kasutades sooduskoodi SHNOOR ja seenioridele alates 60 a. (k.a) kasutades sooduskoodi SHSEENIOR.

Ümberregistreerimine ja muudatused:

Registreerimiskeskkonnas on võimalik distantse vahetada ja nime vahetada kuni IV registreerimisvooru lõpuni. Registreerimiskeskkonnas pikemalt distantsilt lühemale ümberregistreerimine ja isikuvahetus samal distantsil on tasuta. Tasuda tuleb osavõtutasude vahe lühemalt pikemale distantsile registreerumisel või mittekehtiva soodustuse puhul (nt noore asemel osaleb täiskasvanu) . 

Viimases registreerimisvoorus saab muudatusi teha ainult kontakteerudes korraldajaga ( sekretariaat@seiklushunt.ee).
Võistluspäeval ja sellele eelneval päeval (laupäev-pühapäev) on muudatuste (ümberregistreerimine, distantsi vahetus, stardigrupi vahetus) tasu 5€ + osavõtumaksude vahe.

Registreerides ja stardimaksu tasudes osaleja:

  • Nõustub käesoleva juhendi ja korraldaja poolt kehtestatud tingimustega;
  • Nõustub, et tema isikuandmeid kasutatakse vastavalt Eesti seadustele ja normidele;
  • Veendub, et on piisavalt treenitud ja terve spordisündmusel osalemiseks

Korraldaja õigused:

Korraldajal on õigus vastavalt vajadusele viia juhendis sisse muudatusi.

Korraldajal on õigus diskvalifitseerida finišiprotokollis osalejad, kes ei järgi ürituse juhendit või võistlusreegleid, või kes ei läbi kogu rada ning kõiki takistusi.

Korraldajal on õigus kasutada korraldaja poolt üritusel tehtud fotosid ja videoülesvõtteid turunduslikel eesmärkidel.

Ürituse ärajäämisel korraldajast mitteolenevatel põhjustel (Force Majeure, sh viirusepuhangud, pandeemiad jms loodusjõud) osavõtumaksu ei tagastata. Registreerinud võistleja mitteosalemisel osavõtumaksu ei tagastata.

Juhendis käsitlemata küsimused lahendab korralduskomitee.

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716