Seiklushunt

5 levinud viga Vägilase jooksuks riietumisel

Vägilase jooks on väljakutsuv ja emotsioonide rohke üritus, mille mugavaks läbimiseks tasub targalt valida riideid ja varustust. Siin on viis põhilist viga, mida inimesed teevad riietumisel.

PUUVILL

Puuvillane riie imab endasse higi ja vett. Vägilasel… saab seda mõlemat. Et vältida ebamugavust ja raskustunnet, siis vali sünteetilisest materjalist riided. Puuvill kuivab ühtlasi väga pikka aega, mis võib omakorda tekitada külmatunnet või hõõrumist rajal. Sünteetiline materjal seevastu kuivab kiiresti ning on seljas kerge ja õhuline.

RASKE VÕI PAKS RIIETUS

Jah, vahepeal tuleb ka suvel ette, et on tõeline koerailm. Sellegipoolest oleks mõistlik rajale suundudes paksud ja soojad kihid maha ajada. Kindel on see, et märjaks saad nii ehk naa. Paksud fliisid, pusad ja joped imavad vee mõnuga endasse ning teevad raja läbimise oluliselt raskemaks. Kui tunned, et ilm on siiski liiga jahe ning oled külmakartlikum, siis vali pika varrukaga särk, mis oleks sünteetilisest materjalist ning võimalikult kehaligi.

UUED JALANÕUD

Igasugusele võistlusele minnes tasuks vältida täiesti uute jalanõude kasutamist, kuna oht hõõrumisele on üsna suur. Rääkides Vägilase jooksust, siis seda enam tasub jalga tõmmata pigem vanem tossupaar, sest sellel rajal saavad jalanõud näha vett ja vilet. Hea, kui jalanõul on korralik muster all, et tagada korralik haarduvus rajal ja takistustel. Küll aga on keelatud kasutada naelaga jalatseid kaasvõistlejate ja takistuste tervise huvides.

KINDAD

Kuigi on neid, kes eelistavadki läbida ilma kinnasteta, siis uuel tulijal tasuks siiski kindad kätte tõmmata. Muda, vesi ja niiskus muudavad käe libedaks, kuid hea kinnas aitab haaret paremini hoida. Kindad võiks olla õhukesed ja kerged ning peopesa ja sõrmed peaks olema kummisest materjalist. On neid, kes eelistavad lahtiseid kindaid või lõikavad lihtsalt sõrmeotsad kinnastel maha, et tagada parem tunnetus ning vesi saaks hõlpsamini ära voolata. Soovitatav on katsetada eelnevalt, kuidas sõrmeotsad vastu peavad takistustel ning sellest lähtuvalt otsustada. Täiesti sobilikud kindad leiad lähimast ehituspoest.

HELEDAD JA UUED RIIDED

Kui Sa pole just pesupesemise osas väga kirglik, siis tasuks valida tumedamad riided rajale. Kuna võistluse käigus sattud suure tõenäosusega mudaauku, siis puhtalt sealt pääseda on keeruline. Hiljem maha pestes võib mustus aga oma jälje jätta. Sama kehtib ka uute esemete kohta. Takistustel võib ikka juhtuda, et tõmbad end kusagile vastu nii, et särgis on auk sees või roomad läbi kohast, kus on kive/oksi. Seega vali midagi, millest pole väga kahju, kui peakski juhtuma riidega väike õnnetus.

Seega kokkuvõtteks..

..vali riided ja jalanõud, mis on sünteetilisest materjalist, mitte kõige uuemad ning pigem tumedamat värvi. Soovitatav on kanda kindaid, et hoida oma käsi ning tagada parem haare igas olukorras.
Boonus! Eelista pikki pükse, sest raja läbimisel võivad jalad saada kriimustusi ja marrastusi, mida pikad püksid aitavad vähendada või suisa vältida!

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716