Seiklushunt

59. Jüriöö jooksul nenditi, et Toomemägi on endiselt kõrge

59. korda toimunud Jüriöö orienteerumise teatejooksu, mis tänavu peeti Tartu kesklinnas, võitis taaskord võistkond Ilves I koosseisus Kristo Heinmann, Hannula-Katrin Pandis, Oliver Kütt, Kaisa Sander, Kenny Kivikas.

Raja kohta tuli kommentaare enim reljeefi osas ning paljud tõdesid, et Toomemägi on endiselt kõrge ja tõusud sama väljakutsuvad nagu alati. Kaart sisaldas parajalt keerukaid teevalikuid, mis tegi raja võrdlemisi keerukaks, kuid leidus ka neid, kes oleks veel suuremat peamurdmist soovinud.

Esimesed vahetused juhtis võistlust Ilvese I tiim, kuid kolmanda vahetuse ajal tegi Saue Tammede võistkonna liige, Andreas Kraas võimsa järelevõtu ning vähendas ilvestega vahet ühelt minutilt ja 41 sekundilt 48 sekundile. Kraas ise kommenteeris: “Oliver (Kütt) hoidis head tempot ning ei teinud mulle jooksu kindlasti lihtsaks – tubli töö!”.

Järgmises vahetuses tabas Ilvese meeskonda viperus ning neist läksid mööda nii Saue Tammed kui ka Võru I, kes sellega kerkisid ka favoriitideks ning näis, et võistlus otsustataksegi nende kahe vahel. Kaisa Sander Ilvese tiimist selgitas naljatades: “Ma läksin pabinasse ning jooksin valesse punkti – ja seejärel läkski sõda lahti.”

Viiendas vahetuses läksid võistluskeskusest rajale samaaegselt Marek Nõmm (Saue Tammed) ja Jaagup Truusalu (Võru I), edestades Ilvese meeskonna ankrumeest Kenny Kivikat. Kuigi pärast neljandat vahetust näis, et esikoha selgitavad just Nõmm ja Truusalu, jooksis Kivikas võimsa jooksu ja tegi tasa ligi kaheminutilise vahe, minnes ette nii Saue Tammedest kui ka Võru I-st.

Ilvese I tiimi jaoks oli tänane nende 12. võit Jüriöö jooksul.

Kokkuvõttes võitles end teisele kohale Võru I meeskond, mille liikmeteks olid Lauri Pähn, Eleri Hirv, Kaur Kase, Laura Joonas, Jaagup Truusalu. Kolmandale kohale platseerus Saue Tammede võistkond koosseisus Andres Saetalu, Kirti Rebane, Andreas Kraas, Teele Telgma, Marek Nõmm.

Harrastajate klassis saavutas esikoha meeskond Insenerehitus koosseisus Tiit Toomas, Joonas Oja, Tarvo Klaasimäe.

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716