Seiklushunt

TrailHunt Vooremäe 1000

Asukoht

Vooremäe

Vaata kaardil

Ajakava

9:00 Võistluskeskuse avamine, stardimaterjalid.
10:00 Võistluste start 42.2+ km, 32km ja 16km radadele
11:00 Võistluse start 6km rajale
16 km ja 6 km autasustamine jooksvalt, kui võitjad on finšis
32 km autasustamine autasustamine jooksvalt, kui võitjad on finšis
42.2 km autasustamine autasustamine jooksvalt, kui võitjad on finšis
18:00 Finiš suletakse

VÕISTLUSE LÜHITUTVUSTUS:

TrailHunt (lühendatult TH) on üks uudishimulik loom, kelle eriliseks huviks on ehedad rajad maastikul ning metsades. TH väärtustab puhast loodust ning metsarajakestest saadavat positiivset energiat. Kas Sinus peitub TrailHunt?
TrailHunt Vooremäe1000 tõstatab paljude jaoks taas mitmeid küsimusi: Kas 1000 tõusumeetrit ühe jooksu raames Eestis on võimalik? Kas mina olen selleks suuteline? Kas mäest üles joosta on raskem kui mäest alla? Kas metsas on tõesti mõnusam kui asfaltil? Tule leia nendele küsimustele vastus 30. oktoobril Vooremäel, Tartumaal.

Lisainfo

ASUKOHT:

Võistluskeskus asub Vooremäe terviseradade parklas. Parkida on võimalik terviseradade parklates.

AJAKAVA:

09:00 Võistluskeskuse avamine. Algab stardimaterjalide kätteandmine
10:00 Võistluste start 42.2+ km, 32km ja 16km radadele
11:00 Võistluse start 6km rajale
12:00 Orienteeruvalt 16 km ja 6 km autasustamine (toimub jooksvalt, kui võitjad on finšis)
13:30 Orienteeruvalt 32 km autasustamine (toimub jooksvalt, kui võitjad on finšis)
15:00 Orienteeruvalt 42.2 km autasustamine (toimub jooksvalt, kui võitjad on finšis)
18:00 Finiš suletakse

ENNE STARTI: 

Stardimaterjalide väljastamine toimub võistluskeskuse sekretariaadist. Kiiremaks väljastamiseks palume eelnevalt tutvuda stardiprotokolliga kodulehel või infostendil. Ajavõtt toimub SI-pulgaga, mis tuleb kinnitada käepaela abil ümber randme. Käepael ja SI-pulga saad stardimaterjalidega. Numbrina on kasutusel numbrivest ja seda tuleb kanda pealmise kihina riietel.
Võistlejatel on võimalik jätta isiklikud asjad pakihoidu, mis asub sekretariaadis. 

COVID-19 tõendi kontroll

Korraldajal on kohustus kontrollida kõigi osalejate nakkusohutust alates 18. eluaasta täitumisest

Tõendamiseks on kaks võimalust: ürituse päeval kehtivad vaktsineerimiskuuri läbimise või Covidi läbipõdemise tõendid. 

Oleksime väga tänulikud, kui vaktsineerimistõendi olemasolul saadaksite selle eelnevalt e-mailile dora@seiklushunt.ee.

DISTANTS JA RADA: 

 1. TrailHunt (edaspidi TH) Vooremäe1000 põhidistants on 42.2+ km ja vertikaalset tõusu kogu distantsi läbimisel ~1300 m. Võistlus toimub ~16 km ringil, mida tuleb läbida 2,5 korda. Täpne ringi pikkus sõltub oludest metsas. Kõikidel vähemalt ühe ringi läbinutel fikseeritakse aeg ja koht lõpuprotokollis. 
 2. Teine põhidistants on orienteeruvalt ~32 km ja vertikaalset tõusu kogu distantsi läbimisel ~1000 m. Võistlus toimub ~16 km ringil, mida tuleb läbida 2 korda. Täpne ringi pikkus sõltub oludest metsas. Kõikidel vähemalt ühe ringi läbinutel fikseeritakse aeg ja koht lõpuprotokollis.
 3. Kolmas distants on ~16 km, mida joostakse ühel ringil. Sellel distantsil toimub ka matk. 
 4. Neljas distants on ~6 km, mida joostakse põhidistantsi ringil, kuid mis lõikab ühest kohast 10 km pikkuse pauna välja. 

TH Vooremäe1000 rada läbib osaliselt Vooremäe tähistatud terviseradu, suurt osa nõlvadel looklevaid metsaradu (osaliselt nn. suusatajate imitatsioonirajad), metsateid ning ka teisi väiksemaid radu. Rada on kohati järsk ja tehniline. Tõusudel ja laskumistel tuleb olla ettevaatlik, kuna mitmed rajalõigud on kaetud puujuurikatega. Soovitame kanda häid maastikujalanõusid (hea mustri ja nakkuvusega). Tegemist ei ole linnajooksuga ja korraldaja annab endast kõik, et muuta rajamärgistus kõikidele osavõtjatele üheselt ja hästi märgatavaks.

VÕISTLUSKLASSID JA MATK

Võistlusklasse on kõikidel distantsidel kaks – mehed ja naised.
Matkajate klass – üheringiline jalgsimatk (16 km) ilma ajavõtuta. Lõpetajad kantakse protokolli tähestikulises järjekorras.  

RAJATEENINDUS:

Rajal on üks mehitatud toitlustuspunkt (mida läbitakse 16km pikkusel ringil 4 korda), kus pakutakse juua ning kerget näksimist (rosinad, kummikommid, hapukurk, vorst, leib, sool, banaan) jõuvarude taastamiseks. Lisaks on raja kaugeimas otsas üks iseteeninduslik joogivee punkt!

AJAVÕTT: 

Ajavõtt toimub puutevaba SPORTIdent (SI AIR) süsteemiga. SI AIR kiibi saab korraldajatelt koos stardimaterjalidega ning see tuleb kinnitada randmele, kasutades korraldajate poolt antud kinnitust (käepael). Kiip peab olema randmel kogu võistluse vältel. Rajal on 1-2 kontrollpunkti (tähistatud valge-oranži orienteerumistähisega), kus kiip registreerib võistleja läbimise. Korrektse märke korral  annab kiip sellest märku valgus- ja helisignaaliga. Kontrollpunktist korrektse märke saamiseks tuleb ette märgitud koridoris mööduda ajavõtu jaamast maksimaalselt 15cm kauguselt.

TOITLUSTAMINE FINIŠIS:

Toitlustamine toimub võistluskeskuses. Kõiki osalejaid ootab peale finišit Värska Originaali vesi ja pilaff. Toitlustamine toimub ainult isikliku sööginõuga! Riietusruumid ning pesemisvõimalus puuduvad! 

AUTASUSTAMINE:

Korraldajad autasustavad iga võistlusklassi (v.a matk) kolme paremat, kuid jätavad endale õiguse vähendada autasustavate arvu, kui võistlusklassis pole piisavalt osavõtjaid. 6km distantsil autasustatakse vaid parimat meest ja naist.

REGISTREERIMINE JA STARDIMAKSUD

Osavõtjate registreerimine toimub Internetis aadressil https://eventor.ee/. Võistleja loetakse registreerinuks kui on laekunud registreerimistasu. Registreerida saab ka võistluspäeva hommikul stardipaigas. Registreerimine võistluspäeval lõpeb pool tundi enne vastava distantsi starti.

Registreerida on võimalik ka Stebby kaudu. Selleks tuleb võistleja https://eventor.ee/ registreerimiskeskkonnas registreerida, kuid mitte tasuma suunduda. Seejärel soetada antud ürituse pilet Stebby keskkonnas.
Stebby link: https://app.stebby.eu/event/5178

MUUD TINGIMUSED

 • Kõik osalejad osalevad TH Vooremäe 1000-l omal riisikol. Meditsiinilist abi on võimalik saada stardi-finiši alal kvalifitseeritud meditsiinitöötajalt.
 • Lubatud on kasutada matka- või suusakeppe.
 • Rajal on üks toitlustuspunkt, mis asub Vooremäe tipus. Rada läbib ühe ~16 km ringi jooksul Vooremäe tippu neli korda. Toitlustuspunktis on saadaval erinevaid jooke ning sööke (grillvorstid, leib, rosinad, banaanid, kummikommid jne). 
 • Rada on tähistatud lintide ja suunanooltega. Osavõtjad peavad liikuma ainult mööda korraldajate poolt tähistatud võistlusrada. Rajamärgistuse tahtliku eiramise korral võistleja diskvalifitseeritakse.
 • Osalejatel on kohustus käituda rajal teisi arvestavalt ja hoida loodust. Prügi rajale viskamine on rangelt keelatud. Tahtlikud looduse reostajad diskvalifitseeritakse.

Korraldaja õigused:

 • Korraldajal on õigus vastavalt vajadusele viia juhendis sisse muudatusi.
 • Korraldajal on õigus diskvalifitseerida finišiprotokollis osalejad, kes ei läbi kogu rada ning kes ei järgi võistlusjuhendit.
 • Korraldajal on õigus kasutada kõiki korraldaja poolt üritusel tehtud fotosid ja videoülesvõtteid turunduslikel eesmärkidel.
 • Ürituse ärajäämisel korraldajatest mitteolenevatel põhjustel (Force Majeure) osavõtumaksu ei tagastata.
 • Registreerinu mitteosalemisel osavõtumaksu ei tagastata
 • Juhendis käsitlemata küsimused lahendab korralduskomitee.
 • Korraldaja lähtub juhendist, kuid võib teha jooksvaid muudatusi, võistluse parema ja ohutu läbiviimise nimel.

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
+372 5821 1203
info@seiklushunt.ee

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank