Seiklushunt

TrailHunt Vooremäe 1000

Asukoht

Vooremäe

Vaata kaardil

Ajakava

9:00 Võistluskeskuse avamine, stardimaterjalid.
10:00 Võistluste start 42.2+ km, 28km ja 14km radadele
14 km autasustamine jooksvalt, kui võitjad on finšis
28 km autasustamine autasustamine jooksvalt, kui võitjad on finšis
42.2 km autasustamine autasustamine jooksvalt, kui võitjad on finšis
17:00 Finiš suletakse

Osavõtutasud

14km matk

 1. 15€

  -02.10

 2. 20€

  -23.10

 3. 25€

  -26.10 (ka kohapeal)

14km

 1. 20€

  -02.10

 2. 25€

  -23.10

 3. 35€

  -26.10 (ka kohapeal)

28km

 1. 25€

  -02.10

 2. 30€

  -23.10

 3. 40€

  -26.10 (ka kohapeal)

42.2km+

 1. 30€

  -02.10

 2. 35€

  -23.10

 3. 45€

  -26.10 (ka kohapeal)

VÕISTLUSE LÜHITUTVUSTUS:

TrailHunt (lühendatult TH) on üks uudishimulik loom, kelle eriliseks huviks on ehedad rajad maastikul ning metsades. TH väärtustab puhast loodust ning metsarajakestest saadavat positiivset energiat. Kas Sinus peitub TrailHunt?
TrailHunt Vooremäe1000 tõstatab paljude jaoks taas mitmeid küsimusi: Kas 1000 tõusumeetrit ühe jooksu raames Eestis on võimalik? Kas mina olen selleks suuteline? Kas mäest üles joosta on raskem kui mäest alla? Kas metsas on tõesti mõnusam kui asfaltil? Tule leia nendele küsimustele vastus 28. oktoobril Vooremäel, Tartumaal.

UUENDUS! Teatavasti sai Vooremäel hiljuti valmis uus teenindushoone, mis muudab ka võistluse korraldamise meie ja osalejate jaoks lihtsamaks, sest nüüd saab ka peale võistlust pesta ja soojas riideid vahetada! Kuna kolisime võistluskeskuse asukohaga väheke, siis otsustasime ka korraga raja osas mõned muudatused sisse viia, mida oleme aastaid juba kaalunud. Esiteks, uus ring on 14.1 km pikkune, see tähendab, et maratoni jooksjad saavad nüüd täpselt kolm ringi läbida ja me ei pea enam mingeid raja lõikamisi maratoni jooksjatele viimasel ringil maha märkima. Lisaks paneme ringi teistipidi käima, sest siis ühtib see ka enamuse ajast Vooremäe suure ringi õige liikumissuunaga. Ära jätsime taga osas asuvad lauged rajalõigud, seega tõusumeetrid jäid üsna samaks ikkagi! 🙂

Lisainfo

AEG:

Laupäev, 28. oktoober, 2023

ASUKOHT:

Võistluskeskus asub Vooremäe uue teenindushoone juures (kelgumägi). Parkida tuleb terviseradade parklates (ca450m võistluskeskusest). Google mapsi link!

AJAKAVA:

09:00 Võistluskeskuse avamine. Algab stardimaterjalide kätteandmine
10:00 Võistluste start 42.2+ km, 28km ja 14km radadele
12:00 Orienteeruvalt 14 km  autasustamine (toimub jooksvalt, kui võitjad on finšis)
13:30 Orienteeruvalt 28 km autasustamine (toimub jooksvalt, kui võitjad on finšis)
15:00 Orienteeruvalt 42.2 km autasustamine (toimub jooksvalt, kui võitjad on finšis)
18:00 Finiš suletakse

ENNE STARTI:

Stardimaterjalide väljastamine toimub võistluskeskuse sekretariaadist.
Stardinumber on nähtav kohapealses protokollis (infostendil, registreerimislaual).

Ajavõtt toimub SI-pulgaga, mis tuleb kinnitada käepaela abil ümber randme. Käepael ja SI-pulga saad stardimaterjalidega.

Numbrina on kasutusel numbrivest ja seda tuleb kanda pealmise kihina riietel.
Võistlejatel on võimalik jätta isiklikud asjad pakihoidu, mis asub sekretariaadis.

DISTANTS JA RADA: 

 1. TrailHunt (edaspidi TH) Vooremäe1000 põhidistants on 42.2+ km ja vertikaalset tõusu kogu distantsi läbimisel ~1300 m. Võistlus toimub 14.1 km ringil, mida tuleb läbida 3 korda. Täpne ringi pikkus sõltub oludest metsas. Kõikidel vähemalt ühe ringi läbinutel fikseeritakse aeg ja koht lõpuprotokollis. 
 2. Teine põhidistants on orienteeruvalt 28 km ja vertikaalset tõusu kogu distantsi läbimisel ~1000 m. Võistlus toimub ~14 km ringil, mida tuleb läbida 2 korda. Täpne ringi pikkus sõltub oludest metsas. Kõikidel vähemalt ühe ringi läbinutel fikseeritakse aeg ja koht lõpuprotokollis.
 3. Kolmas distants on ~14 km, mida joostakse ühel ringil. Sellel distantsil toimub ka matk. 

TH Vooremäe1000 rada läbib osaliselt Vooremäe tähistatud terviseradu, suurt osa nõlvadel looklevaid metsaradu (osaliselt nn. suusatajate imitatsioonirajad), metsateid ning ka teisi väiksemaid radu. Rada on kohati järsk ja tehniline. Tõusudel ja laskumistel tuleb olla ettevaatlik, kuna mitmed rajalõigud on kaetud puujuurikatega. Soovitame kanda häid maastikujalanõusid (hea mustri ja nakkuvusega). Tegemist ei ole linnajooksuga ja korraldaja annab endast kõik, et muuta rajamärgistus kõikidele osavõtjatele üheselt ja hästi märgatavaks.

VÕISTLUSKLASSID JA MATK

Võistlusklasse on kõikidel distantsidel kaks – mehed ja naised.
Matkajate klass – üheringiline jalgsimatk (14 km) ilma ajavõtuta. Lõpetajad kantakse protokolli tähestikulises järjekorras.  

REGISTREERIMINE

Võistlusele registreerimine toimub eventor.ee leheküljel.

Osavõtutasud on näha selle lehekülje ülemises osas.
Eraldi ülekandega tasudes:
Rekvisiidid: EE472200221061466747 Swedbank, MTÜ Seiklushunt.
Selgitusse märkida osaleja nimi ja registreeritav võistlus (näiteks Seiklus Hunt, TrailHunt)

Stebbys tasumine: https://app.stebby.eu/event/7867

RAJATEENINDUS:

Rajal on üks mehitatud toitlustuspunkt (mida läbitakse 14km pikkusel ringil 4 korda), kus pakutakse juua(vesi ja coca) ning kerget näksimist (rosinad, kummikommid, hapukurk, vorst, leib, sool, banaan) jõuvarude taastamiseks.

AJAVÕTT: 

Ajavõtt toimub puutevaba SPORTIdent (SI AIR) süsteemiga. SI AIR kiibi saab korraldajatelt koos stardimaterjalidega ning see tuleb kinnitada randmele, kasutades korraldajate poolt antud kinnitust (käepael). Kiip peab olema randmel kogu võistluse vältel. Rajal on 1-2 kontrollpunkti (tähistatud valge-oranži orienteerumistähisega), kus kiip registreerib võistleja läbimise. Korrektse märke korral  annab kiip sellest märku valgus- ja helisignaaliga. Kontrollpunktist korrektse märke saamiseks tuleb ette märgitud koridoris mööduda ajavõtu jaamast maksimaalselt 15cm kauguselt.

PESEMINE JA TOITLUSTAMINE FINIŠIS:

Toitlustamine toimub võistluskeskuses. Kõiki osalejaid ootab peale finišit Värska Originaali vesi ja pilaff. Toitlustamine toimub RINGO korduvkasutavate nõudega!

Riietusruumid ning pesemisvõimalused asuvad teenindushoones!

AUTASUSTAMINE:

Korraldajad autasustavad iga võistlusklassi (v.a matk) kolme paremat, kuid jätavad endale õiguse vähendada autasustavate arvu, kui võistlusklassis pole piisavalt osavõtjaid.

MUUD TINGIMUSED

 • Kõik osalejad osalevad TH Vooremäe 1000-l omal riisikol. 
 • Lubatud on kasutada matka- või suusakeppe.
 • Rajal on üks toitlustuspunkt, mis asub Vooremäe tipus. Rada läbib ühe ~14 km ringi jooksul Vooremäe tippu neli korda. Toitlustuspunktis on saadaval erinevaid jooke ning sööke (grillvorstid, leib, rosinad, banaanid, kummikommid jne). 
 • Rada on tähistatud lintide ja suunanooltega. Osavõtjad peavad liikuma ainult mööda korraldajate poolt tähistatud võistlusrada. Rajamärgistuse tahtliku eiramise korral võistleja diskvalifitseeritakse.
 • Osalejatel on kohustus käituda rajal teisi arvestavalt ja hoida loodust. Prügi rajale viskamine on rangelt keelatud. Tahtlikud looduse reostajad diskvalifitseeritakse.

Korraldaja õigused:

 • Korraldajal on õigus vastavalt vajadusele viia juhendis sisse muudatusi.
 • Korraldajal on õigus diskvalifitseerida finišiprotokollis osalejad, kes ei läbi kogu rada ning kes ei järgi võistlusjuhendit.
 • Korraldajal on õigus kasutada kõiki korraldaja poolt üritusel tehtud fotosid ja videoülesvõtteid turunduslikel eesmärkidel.
 • Ürituse ärajäämisel korraldajatest mitteolenevatel põhjustel (Force Majeure) osavõtumaksu ei tagastata.
 • Registreerinu mitteosalemisel osavõtumaksu ei tagastata
 • Juhendis käsitlemata küsimused lahendab korralduskomitee.
 • Korraldaja lähtub juhendist, kuid võib teha jooksvaid muudatusi, võistluse parema ja ohutu läbiviimise nimel.

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716