Seiklushunt

9 põhjust Narva-Jõesuu külastamiseks

Narva-Jõesuust sai populaarne kuurortlinn 19. sajandil, mil Peterburi kõrgklass seal meelsasti sanatooriumipuhkusel käis. Linn sai siis koguni hüüdnimeks Põhjamaade Riviera ja on tänaseni üks Eesti populaarsemaid kuurorte. Mida täpsemalt enne/pärast rogaini Narva-Jõesuusse veel avastama ja uudistama minna?

  1. Eesti pikim mereäärne liivarand (~12 km). 

2. Narva-Jõesuu rannas saab kostitada ennast päris trammis – uues kohvikus nimega Tramway. See tramm sõitis varemalt Tallinnas Kadrioru liinil nr 1. Tramm elas vahepeal ka Telliskivi kvartali kireva elu keskel.

3. Eesti veerohkeim jõgi, Narva jõgi, algab Peipsist ja suubub Narva-Jõesuus Narva lahte. Jõe pikkus on 73,8 kilomeetrit, jõe suurim laius ulatub üle kilomeetri. Jõe keskmine vooluhulk on umbes 400 m³/s, mis suurvee ajal kasvab kuni viis korda.

4. Narva-Jõesuus on kolm suurt spa-keskust, kus saab lõõgastuda. Üks suure veekeskusega (Noorus SPA), teine saunarituaalidega (Meresuu SPA) ning kolmas soojendusega välibasseiniga, mis on täidetud arteesia veega (Medical SPA).

5. Narva-Jõesuu on tuntud väga haruldase kalaliigi – Narva silmude poolest. Narva-Jõesuus püütakse silmu juba iidsetest aegadest. Septembris toimub Narva-Jõesuus ka traditsiooniline silmufestival.

6. Kas oled juba Narva jõel käinud? Narva ja Narva-Jõesuu vahel teevad lõbusõite juunist oktoobrini reisilaev Caroline ning ka puupurjekas Delfin. Sõidul peab kaasas olema pass!

7. Narva-Jõesuu on päikseloojangute pealinn.

8. Kuigi praegu ei saa ronida ühte Euroopa idapoolseimasse tuletorni – 30-meetrisesse Narva-Jõesuu tuletorni, siis Sinimäel asuvasse vaatetorni võib küll! Sealt avaneb suurepärane vaade merele ja ümbruskonnale.

9. Koht, kus hakkab asuma rogaini võistluskeskus – Hele park, mis rajati 1877.aastal. Pargis asub paviljon, mis on hea näide 19. sajandi puitpitsarhitektuurist.

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716