Takistuskrossi (OCR) lühiraja EMV juhend
JUHEND
Aeg ja koht:
4.08.2024, Lähte alevik, Tartu maakond.
Võistluste peakorraldaja Eesti Takistuskrossi liit, läbiviija Seiklushunt MTÜ.
Võistluste peakohtunik Arvi Anton.
Osalemise tingimused
Võistlused toimuvad Lähte Spordihoone ümbruses koos Seiklushundi poolt korraldatava Vägilase jooksu Lähte etapiga. Eesti MV arvestuses osalejate kohta peetakse eraldi arvestust.
Võistlustel võivad osaleda kõik, kes on tasunud litsentsitasu 5 € ja Lähte Vägilase jooksu vastava distantsi osalustasu. (14 päeva jooksul peale võistlust kannab võistluste läbiviija kogutud litsentsitasu Eesti Takistuskrossi Liidu arvele).
Võistleja vastutab oma tervisliku seisundi ja võistlusraja läbimiseks vajaliku treenituse eest ise. Alaealiste puhul vastutab lapsevanem.
Võistluste läbiviija korraldab muuhulgas võistlejate registreerimise ja litsentsitasu kogumise.
Vanuseklassid
Võistlused viiakse läbi järgnevates vanuseklassides:
Naised:
Kuni 18-aastased (kaasa arvatud)
N45+ (45-aastased ja vanemad)
N eliit (19- kuni 44-aastased ja kõik teised, kes soovivad Eliidi klassis osaleda)
Mehed:
Kuni 18-aastased (kaasa arvatud)
M45+ (45-aastased ja vanemad)
M eliit (19- kuni 44-aastased ja kõik teised, kes soovivad Eliidi klassis osaleda
Pane tähele! Eesti MV arvestuses saab osaleda ainult ühes klassis korraga. Nt kui 17-aastane soovib osaleda Eliidi klassis, siis ta kuni 18-aastaste vanuseklassi arvestuses ei osale.
Vanuseklassi kuuluvus on sünniaasta järgi. Nt. 18-aastaseks loetakse see, kes käesoleval aastal (01.01-31.12) saab või sai 18-aastaseks.
Võistlejad stardivad vastavalt võistluste läbiviija määratud stardigruppides (otsustatakse vastavalt võistlejate arvule). Eri vanuseklassid võivad olla ühes stardigrupis.
Võistlusreeglid
Võistlejatel on stardis 3 (naistel 4) käepaela nähtaval kohal ümber käe (kohtunike nõudmisel peab võistleja oma käepaelu näitama). Iga takistuse puhul, mida võistleja ei soorita eemaldab kohtunik ühe käepaela. Iga eemaldatud käepaela kohta lisatakse karistuseks lõppajale 2 minutit otsa. Osaleja ei pea tegema trahvringi/muud karistus. Kui osaleja kaotab ära kõik käepaelad, siis peab takistuse mittesooritamisel tegema vastava karistuse (20 kosmonauti).
BOONUSTAKISTUS! Redelid+võrk juures on lisaks ka Flying Monkey takistus, mida saab teha peale redelid+võrk takistuse läbimist. Seal on võimalik kaotatud käepael tagasi teenida või üks lisaks teenida (ehk võetakse lõppajast 2 minutit maha).
Trahviringi/harjutuse läbimise järel kohtunik uut käepaela vastu ei anna.
Finišis peab võistlejal olema alles 1 käepael.
Kui võistleja ei läbi 3 või enamat takistust määruste päraselt, siis ta Eesti meistrivõistluste arvestuses tulemust kirja ei saa (DNF). Vägilase jooksu arvestuses saab ikka tulemuse kirja ja seetõttu peab osaleja kõik trahvid/harjutused ära sooritama rajal!
Paremusjärjestuses eespool on see võistleja, kellel kulus distantsi läbimiseks vähem aega.
Võistlejal ei tohi olla ala- ega ülakeha paljas (ülakeha katteks loetakse ka numbrisärki).
Võistleja ajavõtukiip ja number peavad olema nõuetekohaselt kinnitatud. Kui vale kinnituse tõttu jääb tulemus fikseerimata, siis võistluste korraldaja ega läbiviija ei vastuta.
Rada ja takistused
Rada on u 7.5 km pikk. Rajal on looduslikud ja tehislikud takistused. Rada tuleb läbida lihasjõul ja kõrvalist abi kasutamata. Takistuste läbimiseks võib kasutada piiramatul hulgal katseid. Takistust uuesti proovides tuleb minna järjekorra lõppu.
Takistustel võivad olla eraldi „naiste raskused“, mis on ka vastavalt märgistatud. „Naiste raskus“ on nt. kergem raskus, madalam sein, lisatugi jne.
18-aastastel ja noorematel noormeestel on õigus kasutada „naiste raskuseid“
Võistlusraja läbimise ajalimiit on 2 tundi.
Autasustamine
Eesti meistrit, Eesti juunioride meistrit, Eesti noorte meistrit ja Eesti seenioride meistrit ning vastavate vanuseklasside II ja III koha võitjaid autasustatakse medalitega.
Võistlustele registreerimine ja võistlemine on sportlase (alaealise puhul lapsevanema) omal vastutusel.
Majutus- ja lähetuskulud kannab lähetav organisatsioon.
Pretensioonide ja apellatsioonide esitamine kuni 30 min peale finišeerumist. Hilisemaid pretensioone ei pruugita arvestada. Kõik jooksvad küsimused lahendab võistluste peakohtunik.
Registreerides ja stardimaksu tasudes osaleja:
- Nõustub käesoleva juhendi ja korraldaja poolt kehtestatud tingimustega;
- Nõustub, et tema isikuandmeid kasutatakse vastavalt Eesti seadustele ja normidele;
- Veendub, et on piisavalt treenitud ja terve spordisündmusel osalemiseks.
Korraldaja õigused
- Korraldajal on õigus vastavalt vajadusele viia juhendis sisse muudatusi.
- Korraldajal on õigus diskvalifitseerida finišiprotokollis osalejad, kes ei järgi ürituse juhendit või võistlusreegleid.
- Korraldajal on õigus kasutada korraldaja poolt üritusel tehtud fotosid ja videoülesvõtteid turunduslikel eesmärkidel.
- Juhendis käsitlemata küsimused lahendab korralduskomitee.
Korraldaja
MTÜ Seiklushunt
info[ät]seiklushunt.ee
telefon +372 58 21 12 03