Seiklushunt

Kevadpäevakud 2023 – mis jäi meelde?

SH Kevadpäevakud toimusid iganädalaselt 15.märtsist 17.maini ning kokku tehti 4776 osaluskorda. Usinaid päevakulisi, kes käinud kas üheksal või kümnel kevadpäevakul, tuli ühtekokku 108.

“Statistikat on päris naljakas vaadata. Võrreldes eelmise aastaga on osalejate arvus toimunud kasv tervelt ühe inimese võrra! Kuidas küll on nii identsed osalejate arvud sattunud,” nuputab päevakute korraldaja Arvi.

“Kuna päevakutel eelregistreerimist otseselt ei ole, siis osalus sõltub paljudel hetkeemotsioonist ja ilmast. Paaril esimesel päevakul ja ka neljandal Nõo päevakul saime üsna vihmased ja lumised ilmad – kehvapoolsem ilm tõmbab kohe ka osalust 100+ inimese võrra vähemaks,”põhjendab Arvi, miks osalejate arv mõnel päevakul tagasihoidlikumaks jäi.

“Lisaks oli kevadel päevakuid tavapärasest rohkem ka linnast väljas. Osalejatele väga meeldivad linnalähedased alevikud, kuid kindlasti seab mõnele ka kohale jõudmise osas piiranguid. Kevadel on looduskeskkonnas orienteerumine eriliselt mõnus tänu madalale taimestikule, sügisel on neis kohtades kindlasti keerulisem.” 

Osalejatelt tagasisidet küsides mainiti korduvalt, et eriti erksalt jäi meelde Tamme päevak. Rajameister oli koostanud mahlase kaardi, kus peal virtuaalsed keelualad ja ühesuunalised tänavad. Kui Tammelinn paneb oma tupiktänavatega alati niigi proovile, siis juurdeloodu pani hooaja esimesel päevakul osalejate ajurakud kohe täisvõimsusel tööle. Meeldejäävad olid ka Nõo ja Ujula päevak – esimene oma ootamatu talve-ja teine oma ootamatu suveilma poolest. Tammelinn, Annelinn W ja Supilinn pakkusid väljakutsete austajatele ka tehnilise raja võimalust, mida ka arvukalt kasutati.

Asukohad ja osalejate arvud:
Tamme – 377
Annelinn W – 447
Ihaste – 494
Nõo – 313
Ujula – 612
Supilinn – 698
Ilmatsalu – 448
Vasula – 389
Anne kanal – 531
Labürindi eri (Majoraadi park) – 467

Kuigi vahel valitakse vaba raja kaart ka täiesti teadlikult, siis üldjoones lähevad vaba raja arvestusse tulemused, kus joonorienteerumise raja mõne punkti võtmine on vussi läinud. Sel kevadel oli vaba raja kõige arvukamad tulemused Tamme, Ujula, Supilinna ja Labürindi päevakutel. Peamised põhjused, miks tulemus läheb vaba raja arvestusse:

  • Rajal on “liblikad” ehk punktid, mida peab raja jooksul korduvalt läbima. Ning need võivad suunataju paigast lüüa, sest peab olema kaardi lugemisel eriti hoolas, et “liblikat” läbides õige punkti suunas liikuma hakata.
  • Rajal on mõned punktid paigutatud teineteise lähedusse ning orienteerumisjaama numbrit kontrollimata on oht võtta vale punkt.
  • Rajal jäetakse mõni punkt märkimata – kas SI-kaart ei saanud punkti korralikult registreeritud või jäi kogemata punkt täitsa vahele.

Seiklushunt tänab kõiki toreda kevadhooaja eest! Kohtumiseni 6.septembril esimesel sügispäevakul! 

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716