Seiklushunt

Kiviõli vana tuhamägi, vägitegudeks valmis?

Vägilase jooks on sarjana toimunud aastast 2017 ning sellest alates on üks etapp toimunud ka Narvas. Piirilinn võlus meid oma suursuguste vaadete ning mitmekülgse maastikuga esimesest silmapilgust. Lisaks leidsime sealt väga toredad abilised ja sõbrad, kes igal aastal korralduses rõõmsalt kaasa lõid. 

Selleks, et pakkuda osalejatele vaheldust ning ka endale uut väljakutset, siis tänavu otsustasime võistluspaika vahetada. Uues asukohas korraldamine nõuab alati enda mugavustsoonist väljatulekut – paika peab tundma õppima, töö-ja rajaplaanid uued meisterdama, uusi koostööpartnereid ning kohapealseid abilisi leidma ja palju muud. Meile meeldib alati edasi areneda, pakkuda värskeid põnevaid radu ja emotsioone, sellepärast sai ka selline lüke tänavu tehtud. Ja usun, et see on seda kindlasti väärt!

Kiviõli vana tuhamägi ehk praegune Seikluskeskuse territoorium on väga mitmekülgne ning mäe tipust avanevad vägevad vaated. Enne rajaluuret oli väike hirm, et äkki pole ala 8 kilomeetriseks kulgemiseks piisavalt suur ja peab hakkama rajaga liialt edasi-tagasi keerutama. See hirm aga kadus kohe, kui jooksutossud jalga sain ning mäge avastama asusin. Meie rõõmuks on XCO ratturid mäe igale küljele oma radu rajanud ja need sobivad ideaalselt ka meile. Lisaks on olemas suur krossirada, tiigikesed, mudasem metsaalune ning loomulikult üks majesteetlik mägi. Siinkohal tekkis küsimus, et mitu korda rada mäe tipust läbi viia?

Vägilase jooksu puhul on alati mõttekohaks see, et kuidas saavutada hea tasakaal takistuste  ning loodusliku raja raskusastme vahel. See tähendab, et kui looduslikult on rada kõvemal pinnasel ja tasasemal maastikul, siis tuleb takistustega väljakutset lisada. Kuid kui juba rada ise on piisavalt raske läbida + tõusumeetrid, siis tuleb ka takistustega leebem olla. Raskused ja väljakutsed meile muidugi meeldivad, kuid hea tasakaalupunkt on siiski väga tähtis. 

Lisaks tuleb leida balanss esimese otsa võistlejate ning keskmise/tagumise otsa ehk nautlejate vahel. See on iga kord korralik pähkel, kuid usun, et siiani oleme sellega pigem hästi hakkama saanud. Kui tagasiside järgi viis inimest märgib, et rada oli liialt kerge ja viis inimest ütleb, et rada oli liiga kurnav, siis on ju keskpunkt leitud? 🙂

Kiviõlis saab siis joosta erinevatel põnevatel suurematel ja väiksematel radadel, leidub tõusumeetreid ning vett, sekka ka mudasemaid olusid, põnevaid takistusi – ning koostöös seikluskeskusega seame loodetavasti üles ka põneva uudse liumäe! Minul oli igatahes rada läbi joostes suunurgad kogu aja üleval, sest vaated olid võimsad, väikesed trailid väga põnevad ning uus koht lausa ideaalne Vägilase jooksuks. 

Kiviõli seikluskeskusel on palju pakkuda – seega kõik avastusseiklustele!

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716