Seiklushunt

Vähendame SH üritustel tekkivaid jäätmeid!

Registreeru SH sarjale – kingiks kõigile MATKANÕUDE komplekt!

Pane end kirja kas rogaini või Vägilase jooksu tervele sarjale ning kingime sulle korduskasutatava matkanõude komplekti! 🙂 

 

KIIRUSTA! Rogainisarjale ja Vägilase jooksu sarjale regamine kuni 1.MÄRTS (k.a)! Regada saab siin: http://register.sk100.ee/

Põhjendatud küsimus on, et miks info nii hilja tuleb? Kuna teatava olukorra tõttu on tarneraskused osadel riikidel, siis tahtsime lihtsalt asju enne reklaamimist ka ise näppida..

Korduskasutatavad nõud – milleks?

Avalike ürituste korraldus liigub aina enam jäätmete vähendamise suunas. 1.oktoobrist 2019 hakkas Tallinna avalikel üritustel kehtima nõue, et üritustel ei serveerita toitu ega jooki ühekorranõudes ega kasutata ühekorrasöögiriistu, mis sisaldavad plasti. Aastal 2021 rakendub ELi ühekorraplasti direktiiv, mis keelab edaspidi turule laskmast tooteid nagu plastist ühekordseks kasutamiseks mõeldud toidunõud (taldrikud, jookide segamispulgad, kõrred, noad, kahvlid, lusikad), vahtpolüstüreenist joogitopsid ja toidupakendid, oksü-lagunevad plasttooted. 

 

Seiklushunt küll juba mõnda aega ei paku oma võistlustel toitu ühekordsetelt plastnõudelt ning kasutab komposteeruvaid alternatiive, kuid tänase Eesti komposteeruvate nõude käitlemissuutlikkus on veel lapsekingades ning seega soovime minna üle variandile, mille mõjus keskkonnale saame kõige kindlamad olla. Ühekordne nõu jääb ühekordseks nõuks – korduskasutus on see, mis viib edasi!

 

Matkanõude kinkimisega soovime oma osalejatelt nende kasutamist Seiklushundi üritustel (loomulikult on soovitatud matkanõude kasutamine ka teiste korraldajate üritustel!). Üksikutele etappidele registreerunud ei pea samuti pettuma, sest pakume matkanõude komplektide ostuvõimalust ka igal oma üritusel kohapeal. Alati on soojalt oodatud ka tulek oma koduste, olemasolevate korduskasutatavate nõudega. Eesmärgiks on sujuv üleminek igasugustelt ühekordsetelt nõudelt korduskasutatavatele. Teeme ära, eks! 🙂

 

Millised on kingitavad nõud? Nõud on ülalpool toodud pildil nähtavad. Kokkukäiva kausi materjaliks on silikoon ning mitmete funktsioonidega spork on tehtud terasest.

Millal nõud kätte saab? Vägilase sarjale registreerunud saavad nõud kätte sarja esimesel etapil Tallinnas ning rogainisarjale kirjapannud teisel etapil Pärnus (rogainisarja esimese, Elva etapi toitlustus toimub koolisööklas kohalike nõudega).

 

Igal võistlusel on olemas ka korduskasutatavate nõude loputamise võimalus. 

 

*Osaleja kohta üks komplekt matkanõusid. St pole erinevust, kas oled registreerunud ühele või mõlemale sarjale – kingiks saad ühe komplekti nõusid.

 

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716