Seiklushunt

Mida selga panna rogainile?

Rogainiks riietumisel tuleb eelkõige vaadata tõsiselt otsa ilmateatele ning sellest lähtuvalt teha ka otsused. Jalanõu valiku puhul tasub tähelepanu pöörata sellele, kus antud rogain toimub. 

Sellega võiks justkui jutuga lõpetada, sest otseloomulikult on iga inimene ja tema vajadused erinevad ning väga universaalseid soovitusi pole. Siiski jagame mõnd nippi ja tähelepanekut lähtuvalt oma kogemustest ning nägemustest!

RIIDED

Alustame sellest, mis on ihule kõige lähem ehk pesu. Selleks, et keha ei tunduks pidevalt märg ning külm sisse ei tuleks, siis tasub selga tõmmata üks hea sünteetiline sooja pesu särk

Arvestades seda, et rogain võib viia ka kohtadesse, kus on palju oksi ning tihe alustaimestik, siis pööra tähelepanu sellele, et käed ja sääred oleksid kaitstud. Soojema ilma puhul kasuta selleks õhukesi käiseid/sääriseid, jahedamate ilmadega kasuta lihtsalt pikki riideid. Mida metsikum rogain, seda rohkem tasub arvestada ka, et riided võivad puude-põõsaste vahel üsna lihtsalt rebeneda, mistõttu ei tasu kõige uuemad riided selga tõmmata.

Linnarogaini puhul vali lihtsalt sobilikud jooksuriided, milles tunned end kõige mugavamalt. 

Pükste valik sõltub taaskord maastikust. Võsas ja metsas toimuval rogainil tasub jalga tõmmata spetsiaalsed orienteerumispüksid, mis on valmistatud oluliselt tugevamast kangast ning nendel on ka suurepärane õhutus.

JALANÕUD

Kriitiliselt oluline on valida sobivad ja õiged jalanõud. Linnas võib loomulikult taas jalga tõmmata mugavad jooksujalanõud ning isegi mustri osas pole suuri nõudmisi. Samas elu on näidanud, et ka linnas peab valmis olema igasugusteks olukordadeks, mistõttu jätaks koju heledamad ja uuemad tossud ning kerge muster paha kindlasti ei tee. Oluline on, et jalats oleks piisavalt pehme ning summutaks põrutust, sest mitu tundi jalgel olla on omaette katsumus. Kui ees on ootamas vähegi maastikku, siis tasub panna jalga hea mustriga jalanõud, mis on mõeldud maastikul liikumiseks. Ikka selleks, et saada edukalt läbi igasugusest pinnasest ning vältida asjatuid vigastusi/väänamisi. Paelad seo tugevalt kinni, topeltsõlm peale ning lehvivad otsad lükka peitu. Mõned eelistavad ka paelad kinni teipida lahtilibisemise vastu.

Pööra tähelepanu ka sokkidele! Need võiksid olla tihkelt jala ümber, hästi sobivad ka kompressioonsokid. Eelkõige peavad sokid väga hästi sobima jalga seetõttu, et vältida hõõrumisi ning seeläbi valusaid ville.

MUU

Kõik, mis puudutab buffi, mütsi, peapaela ja kindaid, siis jällegi tasub vaadata ilmateadet ning mõelda oma isiklikele eelistustele. Kuna suure tõenäosusega rändab kaasas ka joogivest/väike seljakott või vöö, siis on alati koht, kuhu vajadusel väiksemaid aksessuaare pista, kui hakkab liialt palav. 

Kokkuvõtteks – pane selga riided, milles tunned end mugavalt ning mille pärast ei pea kartma, kui need peaks pisut rebenema või määrduma. 

Väga palju sõltub antud rogaini maastikust, iseloomust ning ilmaoludest. Seega pööra tähelepanu lisainfole, sest reeglina on rajameister seal andnud kommentaari rajaolude kohta. 

Mitu tundi aktiivselt liigutades tuleb mõelda ka, kuidas turgutada energiat ning veevarusid. Sellest juba lähemalt SIIN.

Mõnusaid elamusi rogainiradadel!

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716