Seiklushunt

Mida tähendab Vägilase Jooksu kuulumine OCR World Series´i kalendrisse?

Eesti Takistuskrossi Liidust
2022.a suvel asutati Eesti Takistuskrossi Liit, mis on OCR-i ametlik alaliit Eestis. Liidu eesmärgiks on:

  • propageerida takistuskrossi Eestis;
  • koordineerida EMV korraldamist;
  • lähetada sportlasti rahvusvahelistele tiitlivõistlustele.

MTÜ Seiklushunt oli üks nimetatud liidu asutajatest ning 2022. aastal korraldati Lähtel ka alaliidu abil esimesed ametlikud takistuskrossi Eesti Meistrivõistlused tavarajal.

Alaliiduga soovime takistuskrossi Eestis populariseerida ning edendada Eestis korraldatavate võistluste kvaliteeti. Lisaks soovime, et meie sportlastel oleksid treeninguteks ja võistlemiseks head võimalused ,ning et Eestis toimuksid tugeva konkurentsiga võistlused. Sellest tulenevalt taotlesime koos alaliiduga Narva Vägilase jooksule World Seriese osavõistluse staatust, mis loodetavasti toob kohale mitmed tugevad sportlased ka välisriikidest.

Mida tähendab World Series´i staatus?
Tavalisele osalejale ei tähenda see mitte midagi. Ajakava võib tavapärasest veidi erineda, kuid võistluse ülesehitus, rada, takistused jm on kõik nagu ikka ning saadav emotsioon vinge nagu alati!

Eliitvõistlejatel, või siis täpsemalt nendel osalejatel, kes soovivad end tänavu ja ka tulevikus rahvusvahelistel võistlustel proovile panna, on võimalus koguda Narva etapil World Seriese punkte. Punktide põhjal saab kvalifitseeruda World Series Cup´ile, mis toimub igas maailmajaos eraldi. Euroopa on jagatud omakorda neljaks: UK ja Skandinaavia, Lääne-Euroopa, Kesk-Euroopa ja Ida-Euroopa. 

Iga Cupi 20 paremat saavad pääsme OCR World Cup Final´ile, mis on suur lõppvõistlus, kuhu tulevad kokku maailma parimad takistuskrossi jooksjad.

World Series Cup´ile kvalifitseerumiseks arvestatakse osaleja kolme parima võistluse (world series) punktid ja sinna pääseb igast riigist  oma vanuseklassi 5 parimat. 

World Series`i teiste võistluste toimumisajad leiab siit: https://www.worldobstacle.org/ocr-world-series/

Kes soovib Narva etapil World Series´i arvestuses punkte koguda, sellel tuleb võistlusele registreeruda rahvusvahelises keskkonnas (mis peab ka punktiarvestust). World Series´i arvestuses osalemiseks tuleb tasuda 10 eurot. https://mynextmatch.com/mnmEvent/events?sport=8&page=1
*Kes on juba www.eventor.ee keskkonnas Narva etapile registreerunud, peab ennast ka Mynextmatch keskkonnas kirja panema, kuid seal vali ainult 10-eurone pilet. 

(Takistuskrossi) OCR Euroopa ja Maailmameistrivõistlustele pääsemiseks tuleb osalejal täita Eesti Takistuskrossi liidu seatud tingimused, mis on leitavad siit: https://takistuskross.ee/wp-content/uploads/2023/01/Tiitlivoistlustele-akrediteerimise-kord-08.01.2023.docx.pdf

Narva etapiga enam tänavusele EM-ile kvalifitseeruda ei saa, sest EM-i registreerimine on selleks ajaks juba kinni. Küll aga kvalifitseerub Narva etapil iga vanuseklassi kaks paremat OCR MM-ile, mis toimub 14.-15. septembril Belgias. Lisaks on Eesti Takistuskrossi juhatuse eriotsusega võimalik soovijatele lisakvalifikatsioonikohti jagada. 

Lisainfo MM-i kohta: https://www.worldobstacle.org/ocr-world-championships/

EM-ile ja MM-ile kvalifitseeruda soovijad ning EMV osalejatel peab olema kehtiv Eesti Takistuskrossi liidu litsents. Aastane litsents on 10 eurot.

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716