Seiklushunt

Miks on regulaarne liikumine oluline?

Tänapäeva maailmas oleme pidevalt ümbritsetud ekraanidest ning valdav osa päevast möödub paljudele istudes. Seetõttu on eriti oluline teadlikult pöörata tähelepanu regluaarsele liikumisele ja treenimisele. Olgu selleks kerge jalutuskäik, jõusaali külastus või oma lemmikspordialaga tegelemine – füüsiline aktiivsus peaks olema igapäevases rutiinis sees. Kasu saab sellest nii keha kui ka vaim! Aga miks liikumine nii oluline siiski on? Siin on seitse olulist punkti, millele aitab regulaarne liikumine kaasa!

1. Parandab füüsilist tervist

Regulaarne liikumine tugevdab südame- ja veresoonkonda, parandab kopsude võimekust ning mängib olulist rolli lihaste ja liigeste heaolus. Lisaks aitab füüsiline aktiivsus hoida tervislikku kehakaalu ja vähendab krooniliste haiguste riski (nt. diabeet, südamehaigused ning teatud vähivormid). Järjepidev treenimine ja liikumine aeglustab ka luude hõrenemist.

2. Parandab meeleolu

Treening on tugevalt tõestatud tujutõstja! Füüsiline aktiivsus stimuleerib endorfiinide vabanemist (tuntud ka “õnnehormoonina”). Need aitavad vähendada stressi, ärevust ja depressiooni.

3. Rohkem energiat

Liikumine parandab südame ja kopsude tööd, mis omakorda muudab hapniku ja toitainete transpordi kehas efektiivsemaks. Peagi märkad, et igapäevaelus on rohkem vastupidavust ning energiat näibsamuti rohkem olevat.

4. Parem uni

Regulaarne füüsiline aktiivsus võib parandada unekvaliteeti. Treening soosib kiiremat uinumist ning sügavamat und. Siiski tasub vältida intensiivseid treeninguid vahetult enne uneaega!

5. Kasvatab distsipliini ja kohanemisvõimet

Regulaarne liikumine on suurepärane harjumus, mis tekitab saavutustunde ning hoiab distsipliini. Seades endale füüsilisi eesmärke (nt teatud distantsi jooksmine või raskuse tõstmine) ja neid täites kasvab eneseusk ka teistes eluvaldkondades. Samas kõigile ei sobi eesmärkide seadmine. Siinkohal võib harjutada ka nö standardi loomist. Kui sead endale standardi “Liikumine on minu igapäeva osa”, siis on lihtsam enda loodud standardi järgi käituda ning liikumisviis pole piiritletud.

6. Hoiab Sind sotsiaalsena

Osaledes rühmatreeningutes, jooksuklubides jms, saad tuttavaks inimestega, kes on samalaadse mõtteviisiga. Suhted, mis on loodud läbi ühiste tegevuste, tekitavad toetava keskkonna ning aitavad kaasa vaimsele heaolule.

7. Lõbus ja kättesaadav

Liikumine ei pea tähendama tundide viisi rassimist jõusaalis või jooksurajal! Tantsimine, matkamine, aiandus, lastega mängimine – kõik see ongi füüsiline aktiivsus, mis toob Sinu päevadesse vaheldust ja rõõmu!


Meeldetuletuseks – kui palju peaks MINIMAALSELT liikuma?
TÄISKASVANUD – vähemalt 150 minutit mõõdukat aktiivsust või 75 minutit kõrge intensiivsusega tegevusi NÄDALAS. Lisaks vähemalt 2x nädalas jõutreening!
LAPSED – vähemalt 60 minutit päevas.

Pea meeles – kõige olulisem on järjepidevus! Leia tegevused, mis Sulle meeldivad ja sobivad päevagraafikusse ning sea endale realistlikud eesmärgid.

IGA SAMM LOEB!

Allikas, allikas

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716