Narva-Jõesuu rogaini rajainfo
Kuna Narva-Jõesuu linn katab võrdlemisi väikest pindala (10,2 km2), siis 3h rogainiks vajaliku kilometraaži saamiseks peab kaardiala viima ka linnast välja. Osalejad saavad tuttavaks kõrvaküladega ning kohaliku metsamaastikuga. Narva-Jõesuu rogaini rajameister on Arvi Anton, rajaluurega on abistanud ka Mari Linnus ja Mihkel Mahla.
Miks Narva-Jõesuu?
Rajameister Arvi teab vastust! “Kuna meile meeldib väga osalejate tagasisidet kuulda võtta ja ka neilt nõu/ideid küsida, siis mõnda aega tagasi küsisime soovitusi uuteks rogaini asukohtadeks. Vastustest kerkis esile ka Narva-Jõesuu. Eelmise aasta Narva rogain oli väga huvitav ja Ida-Virumaa üldse on väga põnev paik. Narva-Jõesuu on tuntud oma kauni ranna ja puhkuselinna staatuse poolest, seega kus oleks parem koht üks suvine rogain teha kui mitte seal,” selgitab Arvi.
Mis osalejaid ees ootab?
Kaart on suures osas valget värvi, mis tähendab, et omajagu on metsa. Lisaks on ports oliivrohelist ehk eramaid – sellistes piirkondades tohib liikuda vaid mööda teid ning kellegi aiast läbi jalutada on keelatud. Käputäis on ka kollast värvi, mis tähistab põllumaid.
Narva-Jõesuu maastik tutvustab nii sealset linna kui ka selle ümber asuvaid metsatukkasid. Maastik on valdavalt lauge, aga rajameister on leidnud ka mõned kõrgemad tipukesed, seega natuke tõusu saab ka ikka võtta.
Valdavalt asetsevad punktid ilusasti ligipääsetavates kohtades, kus poleks probleemi joosta lühikeste riietega. On aga kohti, kus vaatavad vastu nõgesed ning tihedate puude väljad – nendes kohtades tuleb kasuks pikkade riiete omamine.
Muude vaatamisväärsuste kõrval on Narva-Jõesuu lähedal eriliseks kindlasti dadšarajoon ehk suvilate piirkond, mis on Eesti suurim omasugune.
Narva-Jõesuu on puhkamiseks meeletult ilus koht: liivane rand, kohisev meri, ilusad pargid, arhitektuur, spaad. Suvelõpu rogainiks sobib see paik ideaalselt.
Rattaga rogainijatele
Mida rohkem linnale lähemal, seda parema läbitavusega on metsarajad. Tuleb olla tähelepanelik ja hoida õiget suunda, sest linna ümbruses on teid juurde tekkinud. Kaugemates metsatukkades võib väiksemate metsaradade ja sihtide läbimine olla raskendatud – soovitaks kasutada suuremaid radu, isegi kui peab ringiga sõitma.
Metsarajad on kiired, mõnes kohas ka veidi liivased. Kõige raskemad kohad ratturite jaoks võivad olla mereäärsed paigad, sest liiva sees rattaga sõitmine on aeglane ning kulutab palju energiat. Mõndadesse punktidesse on rattaga raske ligi pääseda, nii et tuleb teha ka mõned jooksusammud.