Seiklushunt

Oluline! Järvselja rajameistri info ja soovitused

Järvselja rajameister, Peep Teppo pani kokku kasulikud infokillud ja soovitused enne laupäevast Järvselja rogaini. Pange kõrva taha!

Maastiku iseloom
Nagu varemgi mainitud, siis Järvselja puhul asub võistlusmaastik suures osas metsamaal, vähesel määral on põllu- ja rohumaad. Metsad on suures osas jaotatud 300 x 600 m ristkülikukujulisteks aladeks. Reljeefi poolest on tegemist üsna tasase piirkonnaga.


Radade pikkused
ja KP-d
Kõiki kontrollpunkte läbiva distantsi pikkus on linnulennult 24,5km. Rajale on paigutatud 40 KPd, mille koguväärtuseks 184 punkti. Matkaraja pikkuseks on linnulennult mööda sihte ja radu liikudes 10,5km. 

Joogipunkt
Rajal ei ole mehitatud joogipunkti, kuid on olemas puhta joogiveega kaev, kust osalejad saavad ise endale ämbriga vett üles tõmmata. See looduslik joogipunkt on märgitud ka rajakaardile. Joogipunkt ei jää matkajate klassi rajale.

Ratturitele

Ürgmetsa laudtee on vihmaga väga libe ja pehkinud laudadega peab olema ettevaatlik – rattaga on laudtee pigem raskesti läbitav. Metsasihid on erineva läbitavusega – on väga puhtaid ja selgeid sihte, kuid on ka kõrgema heinaga kinnikasvanuid radu.

Riietus

Suurem osa kontrollpunkte asuvad metsas, seega peab arvestama puhmaste, oksarisu, nõgestega – soovituslik on kanda sääri katvat riietust. Kvartaleid ääristavad kraavid on mõnes paigas pigem kõrge veetasemega, samuti on soopealsed üsna märjad. Kui on soov sirgemalt ja kiiremini järgmisesse punkti jõuda, siis jalad (kuni naba) saavad kastetud. See puudutab punkte, mis start/finišist pigem eemal.

Putukatõrje

Paljud on ilmselt märganud, et sääsed on sel aastal eriliselt halvas tujus ja aktiivsed. Seega võiks kaasas olla putukatõrjevahend, mis muudaks metsas liikumise muretumaks. Kui olla pidevas liikumises, olgu selleks kas või kõndimine, siis putukaid väga tähele ei panegi. Seisma lihtsalt ei tasu jääda – aga rogainile keegi seisma ju ei tulegi, seega pole ilmselt probleemi.

Telefonilevi

Sõltuvalt telefonioperaatorist võtke arvesse, et levi ei pruugi Järvselja piirkonnas olla. Seega kõik olulised kõned, instagrami storyd, jm tehke ära enne Järvselga jõudmist 🙂

Huviväärsused
Kaardialale jäävad metsanduslikud katsealad, Eesti kõrgeimad puud, loomade tegevuspaigad, pärandkultuuriobjektid – kui vähegi aega, siis märgake ümbritsevat, lugege infotahvleid ja ammutage seda huvitavat, mida Järvselja ala pakub!

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716