Seiklushunt

Pooltuhat vägilast vallutas Kiviõli vana tuhamäge

28. aprillil toimus Kiviõli Seikluskeskuse territooriumil Vägilase Jooksu 1. etapp, kus valikus olid 4,3 km ja 7,2 km distantsid. Osalejad said mutta sukelduda, 60-meetrisest liumäest alla lasta, tuhamäe suusanõlvast üles rühkida ning roomata, ronida, rippuda ligi 30 erineval takistusel.


Juba mitmendat hooaega toimub Vägilase jooksul rebimine Oliver Graueni ja Carry Saluste vahel. Esimese katsumusena viis stardist rada kohe tuhamäe tippu, mis pani paika ka jõujooned ülejäänud jooksuks. Kilomeetri haaval suurendas Grauen vahet tagumise konkurendiga ning finišis oli ajavaheks kogunenud 1min9sek, Grauen lõpetas ajaga 40:29,4. “Raja tehnilisus raskuseid ei valmistanud – takistuste läbimisel tuleb kasuks ronimistreeningus käimine, soovitan seda teistelegi. Isegi ei oota, et korraldajad rada raskemaks teeksid, pigem tahaksin, et kaasvõistlejad teeksid rohkem trenni ning pakuksid seeläbi suuremat konkurentsi,” muigab Grauen võistlusmuljeid jagades. 

Saluste lõpetas Oliveri järel ajaga 41:20,6 saavutades sellega 2. koha. “Vastupidiselt Oliverile oli minu jaoks rada pigem raske ja tehniline. Uue takistusena “Tarzan” oli äge, kus köiel kiikudes pidi pea alaspidi võrgurippesse end vinnama – paljud maadlesid selle takistusega, aga nipp on kohe alguses õige hoo sisse lükkamises. Kiviõli on ägeda trassiga ja oli asukoha mõttes huvitavaks uueks kogemuseks,” annab omapoolse kirjelduse Saluste.   

Kolmanda koha sai Kiviõlis pikal rajal Sander Kaur (aeg 46:00,3).

Naiste poodiumikohad kujunesid järgmiselt: esikohal Külli Sizask (50:01,7), teisel kohal Kristel Sibul (51:20,4) ja kolmandana finišeerus Egle Poll (53:28,5).

Neljakilomeetrise lühidistantsi võitsid Kristjan Roosvald ja Kristiina Pipper.

“Kiviõlis korraldasime võistlust esimest korda ning etteruttavalt võib öelda, et see ei jää viimaseks korraks,” avab uue hooaja plaane projektijuht Arvi Anton. “Eks tuhamägi pakub mõnusalt tõusumeetreid ning kasutasime pakutavat 100% ära. Osalejad võtsid seatud väljakutsed täie vaprusega vastu, ning kuigi rajal muljeid uurides kostis tõusudel sügavaid ohkeid ning nii mitmedki käed vajusid varvasteni, siis finišeerudes oli võistlejatel ikkagi saavutus-ja eneseületusrõõm tuhamäe kõrgusest suurem,” kommenteeris Anton tagasisidet.

Tulemusi näeb: https://my.raceresult.com/287333/results

Vägilase jooksusarja teine etapp toimub 9. juunil Rummus ning kolmas etapp 4. augustil traditsiooniliselt Lähte terviseradadel.

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716