Seiklushunt

Rajameistri mõtted: Valga-Valka rogain ja Joosep Tammemäe

Valga/Valka rogaini maastik pakub piisavalt vaheldust, unustamaks kas tegemist oli linna või nö metsa rogainiga. Magusamad punktid viivad osalejaid linnatänavatelt maha ning võistluskeskuse keskmest igasse ilmakaarde. PS! ID-kaart on kohustuslik, sest rada viib ka teisele poole riigipiiri!

Maastik oli nädal enne võistlust pigem kuivem kui võinuks arvata, mis ei pruugi tähendada, et igast sillast kuiva jalaga üle pääseb. Kraave sai valdavalt ületada päästerõngata, mõnel juhul tuli kasuks teha väike haak või turnida mööda puid.

Seejuures kaarti poolitava Pedeli jõe ületamiseks ei tekkinud soovi, vool on kiire ja vett palju. Jõe ületamine on ka võistlusel keelatud, sest jõe ületus sillata tähendab pigem ujumist kui põlvini või puusani kastmist.

Veel tärkamata taimkate soosib ratturite mõnusamat liikumist maastikul, siiski tuleb ratturitel arvestada, et kui punkt on kaardil metsas, siis on ta metsas ja rattaga seal liikumine võib olla omajagu tülikas. Selliseid punkte ei ole liiga palju. Rajad on valdavalt liigeldavad.

Kokkuvõteks usun, et rada on piisavalt vaheldusrikas, mõõdukas vahekorras linna ja metsamaastiku vahel ning mitte liiga märg.

Raudtee ületamisel olla palun äärmiselt ettevaatlik ning järgida korraldajate poolt kaardile märgitud keelualasid!

Kõiki punkte läbiv linnulennuline teekond on natukene alla 31km. Matkaringi reaalseks pikkuseks peaks tulema ca 11km.

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716