Seiklushunt

Rajameistri nopped – rikkaliku maastikuga Paluküla

Rajameister Peep Teppo on Paluküla risti-rästi läbi käinud ning maastikku korralikult tundma õppinud.

Paluküla rogaini ala on orienteerumisega tegelejatele tuntud ka Uniküla nime all ja suur osa rogainist kattub päevakutel kasutatud aladest.

Tegemist on valdavas osas metsase alaga, kus on ka üpris tihe teede ja radade võrgustik. Viimastel aastatel on selles piirkonnas rajatud RMK poolt uued metsateed, palju väiksemaid radasid on tekitatud ka mootorratastega. Paluküla metsasid kasutavad väljaõppeks ka kaitseväelased ja mitmeski kohas võib leida nende tegutsemise jälgi.

Selle piirkonna metsad on mitmekesised – leidub hea joostavusega männimetsa, samas järgmisel hetkel võid olla juba tihedas lehtmetsa padrikus. Nii mõneski kohas tuleb teed murda läbi tormimurru või läbida tihedaid noorendikke. Paluküla metsad on aktiivselt majandatavad ning seetõttu leidub ka mitmeid värskeid raiesmikke ja harvendusraie alasid.

Reljeefi poolest võib rogaini ala jagada laias laastus kaheks – läänepoolne reljeefne ning idapoolne tasane osa. Tasasel osal saab teid ja radu kasutades liikuda vajadusel hea tempoga, samas kui reljeefsemal osal tuleb kindlasti rohkem tähelepanu pöörata kaardi lugemisele. Nii mitmeski kohas on väiksematele radadele ja metsateedele langenud puid, mis võivad peavalu põhjustada peamiselt rattaga rogainijatele.

Keelualadena on kaardile eraldi märgitud haritavad maad, karjääride aktiivselt kasutatavad osad ning lisaks ka osad alad elumajade läheduses. Ühtlasi on keelatud läbida õuealasid, mis kaardil on märgitud samblarohelise värviga. Õueala võib läbida ainult siis, kui sellest läheb läbi kaardile märgitud tee või rada.

Rogaini võistluskeskus ning stardi ja finiši ala asub lasketiiru alal, mis on ümbritsetud aiaga. Alalt väljumine ja sisenemine on lubatud ainult avatud väravatest, mis on märgitud ka kaardile. Lasketiiru ümbritseva aia ületamine mujalt on keelatud.

Alal on 40 (numbrid 31-70) kontrollpunkti, mille koguväärtus on 184 punkti. Kõiki punkti läbiv linnulennuline distants on ca 23,8 km. Rajal asub üks iseteeninduslik joogipunkt, mis on kaardil tähistatud joogipunkti tunnusega.

Metsa läbitavuse ja kaardi leppemärkide kirjeldused ning näidispildid:

Leppemärgid:

Raiesmikud, kus ainult kännud ja raiejäätmed või ala juba uuendatud ka taimedega (kuni ca 1m kõrgused taimed).

Noorendikud, ca 4-6 m kõrguste puudega kaetud ala. Läbitavus sõltub suuresti puuliigist ja tihedusest.

Raiesmiku ja noorendiku vahepealne, ca 2-4 m kõrguste puudega kaetud ala. Pigem tihedam taimestik ja raskemini läbitav.

(valge ala)

Mets, mille läbitavust kaardil kirjeldatud pole. Varieerub hästi joostavast metsast (nt palumännik) kuni väga raskesti läbitava metsani (tihe alusmets, tormimurd jne.).

Tule avastama 1. juunil!
Registreerima: https://eventor.ee/Contest/Index/aa7cca80-02ab-44ff-6505-08dbeaa5cef3

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716