Seiklushunt

Seiklushundi 2016.aasta rogainisarjale pani punkti Otepää Rogain

Kui eelmisel aastal katsetas Seiklushunt üksikute rogainiüritustena Tartu Rogaini ja Elva Rogain, siis 2016. aastaks otsustati luua terve rogainisari, mis annaks osalejatele võimaluse panna proovile oma orienteerumisoskused nii linnas, loodusmaastikul kui ka pisut erilisemal ja ekstreemsemal öisel rajal. Kolmest osavõistlusest koosnev rogainisari (Tartu Rogain, Tartu Öörogain, Otepää Rogain) lisas ka põnevust, sest kõigi osavõistluste peale kujunes rogainide üldarvestus, kus vääritud esikoha saamiseks ei pidanud olema tingimata kõige kiirem rogainija, vaid kõige järjepidevam rogainikülastaja. Seiklushundi rogainisari tõi kokku ligi 300 meeskonda, kes jaotusid pere-, ratta ja põhiklassi vahel.

otepaa-rogain-98

Rogainisarja viimane osavõistlus toimus 17.septembril Otepääl, kus osales 230 rogainijat.  Otepää Rogaini võistluskeskus asus Otepää spordihoone juures ning sealt viis rogainirada võistlejad linnast välja Otepää lõuna- ja kagumaastikku avastama. Raja planeerimisel lähtuti mõttest, et tegevust jaguks kõigile,­ nii tippsportlastele, peredele kui ka jalgrattaga kihutamist nautivatele seiklejatele. Nagu vihjas ka enne võistlust rajameister Mari Kaseväli, siis rada oli tavapärasest tõepoolest rohkemate tõusumeetritega. Punkti pidi otsima minema nii Väikese-Munamäe, Linnamäe kui ka Apteekrimäe hüppetorni tippu, mis võistlusjärgsete kommentaaride põhjal olid osalejate jaoks ka kõige meeldejäävamad füüsilise vormi proovilepaneku momentideks − rasked aga mõnusad! Neil raskematel hetkedel lohutas ka teadmine, et pärast tõusu tuleb õnneks alati ka langus.otepaa-rogain-166

Raja põnevama paigana võiks veel välja tuua Kaitseliidu territooriumi kõrval asunud punkti, sest tegu on alaga, kuhu igapäevaselt ei satuks ning keelavate siltide kohaselt ei tohikski sattuda.  Veel sai punktide leidmisel nautida näiteks kultuurset hõngu Gustav Wulff-Õie Muuseumi juures, meenutada möödunud suve Pühajärve rannas ning kustutada janu Pühajärve matkaraja Armuallikal.

Mitmekesiselt rajalt naases Otepää Rogaini põhiklassi võitjana ja 123 punktiga (max 140 punkti) Team Nordwood koosseisus Kaido Hallik ja Sander Mirme. Nende järel võistkond M&M, koosseisus Mehis Muru ja Martin Vilismäe ning kolmandana seisis poodiumil tiim Õnnevalem, mille liikmeteks Ain Fjodorov ja Eduard Taivere. Naistest teenis esikoha võistkond Geniaalne Superkonn, liikmeteks Eleri Hirv ja Mariann Sulg (98 punkti).

otepaa-rogain-108

Ja kuidas jäi siis seis rogainisarja üldarvestuses? Üldarvestuses anti välja esikohaauhinnad ja need läksid välja nii:

PERE: Nautlejad (Rasmus Sotnik, Rauno Sotnik, Siiri Sotnik)

RATAS:  KP (Priit Poopuu, Kaili Trossmann)

VV50, MM40:  Lendorav (Maido Kaljur, Tiit Tali)

MN40, MN: Lynx-Lynx (Elin Ilves, Tõnu Ilves)

NN40:  Tartusse Kokku (Tiia Laul, Ingrid Ranna)

MM: Õnnevalem (Ain Fjodorov, Eduard Taivere)

Palju-palju õnne kõigile!

“Tänu meeskonna kasvule on selleaastaste rogainide organiseerimine ja läbiviimine olnud sujuvam kui eelmisel aastal ning tänu osalejate tagasisidele oskame ürituste korralduslikku poolt veelgi täiustada. Seega palume rogainil osalenutel kindlasti tagasisidevormi täita, sest see on oluline nii meile kui ka lõpptulemusena teile endile,” kommenteerib korralduslikku poolt rogainisarja vastutav korraldaja Katre Kanne. Vihjeks järgmise aasta kohta ütleb Kanne, et muutuseid on oodata võistlusklasside osas ning kindlasti jätkatakse suunaga pakkuda iga rogaini puhul omanöolisust raja maastiku või toimumisolude osas.

Kohtumiseni juba kolmapäevakutel, mille kohta saab infot siit: www.seiklushunt.ee/kolmapaevakud/

Ja kui mingil veidral põhjusel nagu näiteks maavärina, tornaado või tulnukate sissetungi tõttu ei saa päevakutel osaleda, siis hoidke seiklushundi FB ja kodulehel siiski silm peal, sest kunagi ei tea, millal Seiklushundi tiim võib spontaanselt otsustada ette võtta mõne spordiürituse korraldamise. Uus rogainisari algusega kevadel on programmis muidugi kindel!

otepaa-rogain-68

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716