Seiklushunt

Seiklushundi heategevusliku jõulujooksuga koguti 1600 eurot TÜ Lastefondile!

Tartus toimus 11. detsembril juba neljas Seiklushundi heategevuslik jõulujooks! Tänavuse jooksuga koguti raha laste neuroloogia osakonnas tegutseva suhtlusroboti Pepperi tarvis, kellele on vaja selgeks õpetada eesti keel!

Suhtlusroboti kasutamine on mõeldud närvisüsteemi häirega (NSH) laste suhtlemisoskuse teaduspõhiseks treenimiseks ning robotit kasutatakse pediaatrilises neurorehabilitatsioonis ja logopeedilises ravis.

Jõulujooksu keskus ja lähtepunkt asus Spordipood Duncani peagi avatavas poes. Jõulujooksu rajad andsid osalejatele võimaluse avastada nii Annelinna, ERM-i kui ka Raadi-Kruusamäe piirkondi ja seda mitte just tavapärase orienteerumiskaardi abil. 

Rajameister Uku-Laur Tali, kes on ühtlasi ka tänavuse Eesti Orienteerumisliidu “Aasta tegija”, raja loomisel tagasi ei hoidnud. Rajal olid kasutusel mitmed erinevad elemendid: valik-, koridor-, ratas- ja reljeeforienteerumine. Osalejate sõnul pakkus suurimat väljakutset just ratasorienteerumine, kus kaart oli jagatud erineva suurusega ringideks ning kõik need ringid olid omavahel nihkes.

Kokku võttis jõulujooksust osa 131 inimest ning koos ettevõtte ENIMA ja MTÜ SEK (Sadala Enduro klubi) liikmete panusega koguti Tartu Ülikooli Lastefondile 1600 eurot.

Tartu Ülikooli Lastefondi koostööjuht Kathi Koch: “Meil on tõeliselt vedanud, et meil on selline koostööpartner nagu Seiklushunt, kus töötavad niivõrd suure südamega inimesed. Jõulujooksult kogutud annetus läheb seekord ühele vahvale suhtlusrobot Pepperile eesti keele selgeks õpetamiseks, et tulevikus saaksid abi kõik kõnepuude, aktiivsus- ja tähelepanuhäire või mõne neuroloogilise haigusega patsiendid. Soovime kõigile mõnusat jõuluootust ja tuhat tänu, et aitate meil aidata!”

MTÜ Seiklushunt tänab samuti kõiki osalejaid ja koostööpartnereid ning kohtumiseni uuel aastal spordiradadel!

Võistluse kodulehekülg: https://seiklushunt.ee/uritus/seiklushundi-joulujooks/

Fotod: Reigo Teervalt/MTÜ Seiklushunt

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716