Seiklushunt

Seiklushundi Jõulujooks

Heategevusjooks – isiklik kogemus viis enneaegsete laste toetamiseni

Laupäeval, 12.detsembril toimus Tartus Seiklushundi heategevuslik orienteerumisjooks, mille eesmärk oli panustada enneaegselt sündinud lapsi abistavatesse vahenditesse. Osalustasudest ja annetustest koguti ühtekokku 2100 eurot.

Heategevuslikku jõulujooksu korraldati juba kolmandat korda ning kui esimesel aastal koguti raha kaaluga kimpus olevate laste ravitreeninguteks, siis viimasel kahel aastal on Seiklushunt fookusesse võtnud enneaegsed lapsed ning seda tulenevalt isiklikust kogemusest ja seosest. “Meie perre sündis kolm kuud enneaegne laps, kes praeguseks on terane 1,8 aastane tüdrukutirts,” jagab oma kogemust jooksu korraldaja Arvi Anton. “Oleme ise lähedalt näinud, millist tööd ja hoolt on vaja, et üks väike inimene saaks oma eluteed alustada ja on vaid puhas rõõm, kui saame neid natukenegi aidata,” lisab ta.

Jooksul osalejad said valida nii lühiraja (9 km) kui ka pika raja (21km) vahel. Orienteerumisjooks ise polnud päris tavaline – kokku oli kombineeritud Tartu linna plaan 1920.aastate lõpust, sprindikaart, ortofoto. Lisaks oli kaardil valgeid alasid ehk vaid väikeste fragmentide abil tuli mõistatada kontrollpunktide asukohad. “Kui esimesel aastal proovisime tavalist jõulujooksu, siis viimased aastad on näidanud, et Tartus elab siiski orienteerumisrahvas ning jooks koos väikese mõistatamisega on inimestele kutsuvam ja huvitavam,” täheldab Anton. Seiklushunt tänab kõiki heategijaid! Heategevusjooksu traditsiooniga jätkatakse kindlasti ka tuleval aastal.

Jõulujooksu tulemused: https://seiklushunt.ee/wp-content/uploads/2020/12/Joulujooks20_tulemused.htm

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716