Seiklushunt

SH sügispäevakud 2019 kokkuvõte

Ja päevakute hooaeg ongi selleks korraks taas läbi! 10 päevakut, 10 erinevat kaarti ja eelmise sügisega võrreldes kaks korda rohkem osaluskordi – vastavalt 2275 ja 4142 starti. Sealjuures erinevaid inimesi oli 1146! Selline osalejaskonna kasv näitab selgelt, et tänu linnapäevakute korraldamisele, mis on spordiala oma tavapärasest toimumiskeskkonnast – metsast ja maastikult – inimestele lähemale toonud, on aina enam inimesi enda jaoks orienteerumise avastanud.

 

Päevakud toimusid sel sügisel kaartidel Tähtvere, Sanatooriumi, Emajõe, Anne kanal, Labürint, Ujula, Ropkamõisa, Annelinn, Vikerkaare, Ringtee. Kõige meeldejäävaim päevak oli kindlasti labürint. „See oli midagi täiesti uut ja teistsugust – eriti kuna oli niivõrd suureskaalaline,” lausub päevakuline Meelis Sulg. Jooksmise austajatele meeldis erilisemalt ka Ringtee kaart, kus tekkis palju teevalikuid ning sai joosta pikemaid etappe. Kuna osalejad eelistavad kaarte, mis on vaheldusrikkad ning sisaldavad endas nii võsa, maju, mägesid,  siis lemmikute seast võib välja tuua ka Tähtvere ja Ujula kaardid.  

 

Nagu tavaks saanud, siis kümnest päevakust vähemalt kaheksal osalenud said hooaja lõpus ka usinusauhinna, milleks sel korral oli elamus – tasuta pääse Eesti Spordi-ja Olümpiamuusemisse. Usinaid oli kokku 170, kellest 57 osales kõigil kümnel päevakul.

 

 

Päevakulised toovad välja, et päevakutel käimine, punktide otsimine ja Tartu põnevate nurgataguste avastamine on treeninguna huvitavam kui lihtsalt jooksma minek. „Päevaku näol on tegemist ka hea motivatsiooniga, et isegi halva ilmaga trenni minna,” toob Kaspar Kala välja päevaku toimumise olulise plussi. Linnapäevaku võlu peitub ka mugavuses, et ükskõik, kus Tartus jooks ka ei toimuks, asukoht jääb kodule alati piisavalt lähedale. Arno Bachaus näiteks ka tõdeb, et linnas orienteerumine arendab erinevalt metsapäevakutest kaardi lugemise kiirust. Päevakut nähakse kui ka mõnusat mõõduvõtuvõimalust sõprade ja tuttavatega. „Orienteerumine on üks vähestest spordialadest, kus mul vahel õnnestub oma abikaasat võita,” naljatleb Liisa Vister.  

 

Täname kõiki päevakulisi mõnusa hooaja eest! Seiklushundi kevadise hooaja esimene päevak toimub 18.märtsil 2020.

 

Seikluslike kohtumisteni!

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716