Seiklushunt

Tallinna Vägilase jooksu võitjaks tunnistati teisena lõpetanud Martin Vilismäe

Vilismäe läks kohe esimestest meetritest juhtima, kuna tundis ennast jooksulõikudel tugevamalt ning alguses oli turnimist vähem. Korraldajate vea tõttu tegi Vilismäe väikse lisatiiru raja esimesel kolmandikul, peale mida sai temast kümmekond jooksjat mööda. Vilismäe võttis küll kohe liidrile Carry Salustele järgi, kuid peale seda käis kassi-hiire mäng, sõltuvalt maastikust ja takistustest. Lõpusirge koosnes tänavu lausa kolmest järjestikust takistusest, kus Saluste oma osavuse takistustel maksma pani ja esimesena lõpetas. Poodiumile jõudnud meeste ja peakorraldaja kokkuleppel tõsteti siiski Vilismäe etapi võitjaks. Fair play eelkõige, mida Saluste ja Nöps rõhutasid.

Naiste jõujooned pandi kiirelt paika ning Tallinna etapi võidu võttis Külli Sizask (00:48:19), teise koha saavutas ka eilsel Kõrvemaa triatlonil teise koha võitnud Merilin Jürisaar (00:50:47) ja kolmanda koha Made Masik (00:52:22), kes tõusis ka sarja liidriks.

Tallinna etapi suurimaks takistuseks oli osalejate sõnade põhjal see lõputu liivarada ja kirsiks tordil kindlasti uus 25m pikkune liumägi, peale mida oli kohe uue ja värske inimese tunne.

Sarja viimane, ehk kolmas etapp toimub juba 1. augustil Tartumaal Lähtel. Seal lähevad sarja liidrid rajale 2000 euro suurust auhinnaraha jahtima. Viimasest etapist toodetakse ka kümne kaameraga live ülekanne!

Tekst: MTÜ Seiklushunt/Marathon100.com