Eesti võistluskalender on viimaste aastatega väga tihedaks ja kirjuks muutunud, seega üks suurimaid probleeme oli õige kuupäeva leidmisega. Samal ajal ning samuti Tartumaal toimus ka Ilves-3 orienteerumisvõistlus, mille pärast oli ka hiline stardiaeg meil tänavu. Lootsime anda võistlejatele võimaluse sellelt võistluselt ka meie rogainile jõuda ning rõõm oli tõdeda, et mõni võistleja seda ka kasutas. Miks meil see kuupäev siiski jäi, oli eelkõige tudengipäevade pärast, mille kaaskorraldajad me olime ning mille kaudu nii mõnigi osaleja meid üldse leidis.
Kuigi kellaaeg ei olnud just parim, vähemalt meie arvates, siis tagasisidest selgub, et 60% võistlejate arvates algas võistlus parajal ajal ning ajakava oli paigas ja sobilik. Toodi näiteks välja, et pühapäeva õhtune võistlus oli väga hea, sest ei hakkinud nädalavahetust ära. Võta nüüd kinni, kuidas kellaaeg sättida.. Kindlasti on see üks tähtsamaid ülesandeid ning kaalume edaspidi kõiki variante ning üritame kõigiga arvestada.
Kuigi võistluse nimi oli Seiklushundi Tartu Rogain, siis Seiklushunt tähendab siiski meid, MTÜ-d, korraldajaid. Sellega ei soovinud juhtida tähelepanu, et tegu on seiklusliku rogainiga, mida korraldab näiteks MTÜ Aktiivikeskus Libahundi Jälje näol, kus osades puntkides on erinevad lisaülesanded. Meie eesmärk oli korraldada lühike linnarogain, tutvustamaks huvitavamaid kohti Tartu linnas. Tagasisidest selgus, et punktid olid küll huvitavates kohtades, aga osa vastanuist ootas siiski rohkem seikluslikkust punktides. Tuleb suur kummardus teha meie rajameistrile Andreas Kraasile, kes suutis niigi leida väga huvitavad punktikohad ning ka kaks seikluslikumat punkti Raadi mõisa veetornis ja Laulupeo muusemi heki-labürindis.
Edaspidi proovime hoida umbes sama suunda punktide näol, viia osalejad huvitavatesse kohtadesse aga seikluslikke ülesandeid linnarogaini ei mahuta. Rogain on siiski algupäraselt pikem võistkondlik orienteerumine, vastavalt korraldajatele on tekkinud erinevad formaadid nüüdseks rogainist: linnarogain, seiklusrogain, rogainipäevakud jne. Tiitlivõistlusi korraldatakse 24h formaadis, seega kõik ülejäänud, erinevad võistlused on vastavalt korraldajatele, kohandatud formaadis rogain.
Kahjuks täpselt võistluse lõpus ründasid meid vihmapilved, mis ajas rahva kohe ka laiali. Seepärast alustasime autasustamisega ka veidikene varem, kuid siinkohal peame vabandama nende ees, kes veel olid pesemas või riideid vahetamas ja ei jõudnud selleks ajaks tagasi võistluskeskusesse.
Pesemisest rääkides, siis tagasisidest selgus, et väga paljud ei puutunud sellega kokku. Siin on kaks võimalust, kas paljud olid kohalikud ja läksid kohe peale võistlust ära koju või ka meiepoolne nõrk info, et tegelikult oli kõrval spordihoonega kokku lepitud ehk kõikidele osalejatele oli pesemine ja riiete vahetamine seal tasuta ja vabalt kasutatav. Kommentaator järgmine kord kindlasti rõhutab rohkem võistlujärgselt taolisi asju.
Viimasena tooksin välja veel ühe etapivaliku, mida(kuuldavasti) paljud võistlejad läbisid valesti. Etapil 29-38 rikuti üsna karmilt keeluala nõuet. Mööda teed otse joostes 29-st 38-se joosti ristmikult edasi mööda sissesõiduteed hoovini, kus on ka tee leppemärk märgitud, aga edasi liiguti läbi aiavärava õuealasse, misjärel uuesti, et 38-sse saada, pidi ületama/läbima aia, eemal oli ka värav, aga väga selgelt oli kogu eelnev liikumine läbi oliivrohelise, ehk keeluala. Rajameister pani vastava etapi just seepärast sisse, et anda valida, kas liikuda ida poolt mööda treppi üles punkti suunas või võtta see punkt näiteks hoopis ringiga tagasitulles. Korraldajatena ei suutnud me sellist asja ette näha, muidu oleks kellegi sinna seisma pannud või lindiga tähistanud. Kahju, et selline rikkumine toimus, käisime pärast ka maaomanikega suhtlemas, kuuldavasti oli keegi pahandanud ka seal aga meie antud inimest ülesse ei leidnud. Järgmine kord kindlasti rõhutame veelkord üle keelualad ja kaardi leppemärgid. Ülejäänud punktidega ja kaardiga probleemi polnud. Kaart sai kõvasti kiita nagu ka rajameistri töö!
Sai hetkel toodud välja siin pigem murekohad meie enda või võistlejate vaatevinklist. Tegelikult oli positiivset selle ürituse juures meeletult. Tagasiside on peaaegu üleni positiivne ja nähes kõiki neid rõõmsaid nägusid võistlusjärgselt, andis meile tohutu emotsiooni.
Mõned toredamad väljanopped tagasisidest:
“Kiidan punktide valikut! Oli tõeliselt põnev ja isegi peale kõiki neid aastaid Tartus polnud mina osades kohtades käinudki. Lubasin nüüd sõbradki neid kohti avastama viia.”
“Keeruline teekonna planeerimine ja huvitav maastiku kasutus. Ise Tartu elanikuna olin väga üllatunud mõnes kohas. Lisaks tooksin välja heki-labürindi kui väga laheda punkti.”
“Väga tore esmakogemus. Meeldis mudaralli Hiinalinna taga. ”
“Raadi lennuvälja ja Emajõe ääres kulgev rada oli vägev, muidu eales Tartus lühikese aja sees sellistesse kohtadesse ei satu. Aitäh!”
Tänu korda läinud üritusele, saime indu juurde ja juba teeme plaane järgmiseks rogainiks, mis arvatavasti toimuks varasügisel.
Vahepalaks orienteerumisele pakume augusti eneseületamist murdmajooksu rajal, Vägilase jooksul.
Tänusõnad lähevad lõpetuseks kõikidele meie headele toetajatele ja sõpradele: Veski Mati, Mizuno, Printcenter, Peipsi Kurk, Aakre Moos, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Veski Külalistemaja, Tartu linn, Tartu Tudengipäevad, Vichy Sport, Duncan, Markus Puusepp ja Andreas Kraas!