Seiklushunt

Üle 600 vägilase trotsis takistusi ja paduvihma Rummus

9. juunil toimus Mapri Ehitus x Vägilase jooksu sarja teine etapp Rummu karjääris.
7.5 km ja 4 km pikkusel rajal sai aja kirja 624 osalejat. Osalejad said ronida, rippuda ja roomata ligi kolmekümnel takistusel. Rada kulges nii aherainemäe ümbruses kui ka Murru vangla hoonetes.

Osalejaid tervitas eelkõige ilmataat, kes lõi taevakraanid täiesti lahti ning paduvihma käes said esimesed medalid kaela kõige pisemad 70 vägilast.

Lühijooksu esimesed said samuti raju tuule ja tugeva vihmasaju saatel alustada. Vihmast keegi suurt numbrit ei teinud – starditi otse rinnuni vette ja märjaks said kõik nii ehk naa. Ligi 4 km pikkusel sai lõpuaja kirja 229 osalejat, kellest nobedaim oli Kaspar Grauen ajaga 23:35,3. Graueni edu teise koha saavutanud Kristjan Roosvaldi ees oli ligi minut. Kolmandana ületas finišijoone Tauri Hainsoo.

Naiste arvestuses võidutses Merle Jeets ajaga 31:41,3. Teiseks tuli Irina Safjanova ning kolmanda koha saavutas Kristiina Pipper.

Põhijooksu distants pikkusega 7.5 km oli osalejate poolest populaarsem – finišeerujaid kokku 395.
Meeste arvestuses on esimesed kaks peaaegu alati ennustatavad – Oliver Grauen ja Carry Saluste. Kui aprillis toimunud Kiviõli etapil oli Oliveri edu veenev, siis sel korral hingas Carry kuklasse. Vägevast lõpuheitlusest tuli võitjana välja siiski taaskord Oliver Grauen ajaga 37:49,0. Carry ületas finišijoone kõigest 1.4 sekundit hiljem. Ligi kolm minutit hiljem ületas kolmandana finišijoone Enar Mustonen.
Naiste seas hoiab kiivalt esikohta Külli Sizask, kes lõpetas jooksu ajaga 47:15,4, olles seejuures ka üldarvestuses muljetavaldaval 16. positsioonil. Üllatajana tuli poodiumimängu esmakordselt Vägilase jooksul osalenud Kelly Nevolihhin, kes on mitmekordne Eesti meister 800 m ja 1500 m jooksus. Kelly astus teisele poodiumiastmele ning mainis, et järgmine kord kavatseb rünnata esikohta.
Kolmanda koha saavutas Egle Poll ajaga 49:50,6.

Vihmast ilma tuli trotsima seega 624 osalejat.
Mapri Ehitus x Vägilase jooksu sari saab lõppakordi traditsiooniliselt Lähtel. 3. augustil toimub järjekordne Öövägilane ning juba 4. augustil selgitatakse parimatest parimad sarja arvestuses. Ühtlasi toimuvad Lähte etapi raames Eesti meistrivõistlused tavarajal.