Seiklushunt

Päevakulise meelespea

 • Enne üritust tutvu meie kodulehel (www.seiklushunt.ee) oleva infoga. Päev-kaks enne päevakut saab kodulehele üles täpne info, kus saad tutvuda radade pikkustega ning lugeda läbi rajameistri kommentaari. Vaata üle ka leppemärgid, et teaksid, mis mida kaardil tähistab. Eriti tähtsad on keelatud alad, objektid, märgid!
 • Selga pane vastavalt ilmale mugavad riided. Liikudes hakkab kindlasti soojem – üleriided on võimalik jätta ka meie pakihoiu telki. 
 • Kaarti ostma tulles saad eelnevalt pilgu heita infostendile, kus ühel pool on kõikide radade kaardid ja lisainfo teisel pool. Seal saad ettekujutuse radadest ja kaardist. Kui tekib küsimusi kaardi ja/või raja kohta, siis küsi julgelt korraldajatelt.
 • Valikus on neli erineva pikkusega rada ja rajad on meil kaartidele juba valmis joonistatud ning punktide järjekord on järjekorranumbriga tähistatud.

Pääset ostes

 • Telgi alla tulles vaata laudlinade järgi, et suunduksid õige laua juurde. “Eelregistreerunud” on mõeldud neile, kes on eelnevalt pileti soetanud Stebby-keskkonna kaudu või teinud eraldi ülekande meie kontole. Ka mitmekorrapääsme omanikud käivad selle laua juures, kus saavad pikema jututa endale kaardi, et siis kohe rajale minna. Registeerimise laud on mõeldud kõigile, kes tulevad kohapeal pääset soetama. Muidugi, kui ühe laua juures on järjekord ja teine tühi, siis võib alati ka teise laua juurde minna! 🙂
 • Registreerimise laua juurde tulles on meil sinule tavaliselt kaks küsimust, millele võid juba ise eelnevalt vastata: Mis rajale soovid minna ja kas soovid ka SI pulka rentida? SI- pulk on ajavõtupulk ja seda on vaja kõigil osalejatel. Tihedamad käijad on üldiselt endale oma isikliku pulga juba soetanud.
 • Tasuda saab kohapeal nii sularahas kui ka kaardimaksega.
 • Peale tasumist ja kaardi (SI-pulga saamist) võite korraldajatelt veel soovitusi küsida orienteerumise, SI-pulga kasutamise või kaardi leppemärkida kohta!

Rajale suundudes

 • Start on tähistatud kaardil kolmnurgaga ning võistluskeskuses suure lipuga “Start”. Seal on kolm pukki, mille peal on ka juhend, kuidas pukke läbida. Esmalt peate panema pulga “Null” jaama, see kustutab eelmise kasutaja kõik vanad märked pealt ära. Seejärel “Kontroll” jaama, see kontrollib, et pulk ikka kindlasti puhtaks sai. SI-Air pulga (puutevaba pulk, kontrollpunktides piisab jaamale 10cm kaugusele panekuks) aktiveerib kontrolljaam. Viimasena tuleb pulk panna “Start” jaama, kus läheb aeg käima. 
 • Enne “Start” jaama piiksutamist, tasuks välja vaadata, kuhu suunas esimene punkt jääb – siis tead kohe, kuhu poole liikuma hakata.

Rajal olles

 • Punkte läbi etteantud järjekorras, siis saad ka pärast antud rajale oma tulemuse kirja. Kui läheb valesti, siis võid minna tagasi sinna kohta, kus viimati õige punkti võtsid ja jätkata õiges järjekorras. Lisaks võid teiste radade punkte võtta, kuid tähtis on see, et lõpuks tuleks õige järjekord punktidest ikkagi kokku, nagu legendis on märgitud. 
 • Kui mõni punkt jääb vahele või soovid poole pealt finišisse tagasi tulla, siis saad tulemuse kirja “Vaba” rajale.
 • Peale kaardile märgitud viimast punkti tuleb võtta ka finiš, mis on kaardil tähistatud topeltringiga. Peale seda tuleb suunduda taas telgi alla ja otsida lauda, kus on kirjas “Tulemused”.

Pärast raja läbimist

 • Tulemuste laua juures toimub SI-pulgalt tulemuste mahalugemine. Selleks tuleb panna pulk mahalugemise jaama (sinine juhtmega jaam laual) ja öelda korraldajale oma EOL- kood. EOL-kood on Eesti Orienteerumisliidu kood, mis on nagu isikukood, igal osalejal. Kui sul seda ei ole, siis ütle oma ees- ja perekonnanimi. EOL-koodi soovitame muidugi kõigil teha, sest numbrit on palju lihtsam ja kiirem öelda ning sellega garanteerime, et nime kirjutades ei tule sisse kirjavigu!

EOL-koodi saab endale teha siin: https://orienteerumine.ee/eol-koodi-tellimine/
Unustasid oma EOL-koodi?
Saad seda vaadata EOL-pealehe otsingu kaudu: https://orienteerumine.ee/

 • Peale tulemuste mahalugemist saad korraldajalt ka tšeki, kus on peal sinu läbitud punktid, nende läbimiseks kulunud aeg jms.
 • Pärast seda naudi meie sooja piparmünditeed ning tunne rõõmu tehtud värskest liikumisampsust!

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716