Vajad töönädalaks värsket energiat? 4 põhjust, miks kolmapäevak on tööinimese parim treeningpaik!
Mis on kolmapäev? Töönädala selgroog! Kui paari esimese päevaga on toolil istumisest sinu selgroog parajalt kõveraks kaardunud, siis kolmapäev on täpselt paras aega see jälle sirgemaks lüüa, et siis kaks päeva sellele töönädalale uue energia ja motivatsiooniga veel säru anda! Kuni novembri keskpaigani on laadimispunktiks parim paik Seiklushundi Tartu orienteerumispäevak.
Ja siin sulle kõigutamatud põhjused küsimusele “Miks?”.
- Lihtsus!
Tööinimese jaoks on linnapäevakutel väga mugav käia.
- Aeg: Start on avatud kl 15-19 ja rajale saab minna enda valitud ajal.
- Koht: Päevakud on Tartu linnas sees või selle lähedal, transpordile ei kulu aega.
- Kestvus: Raja pikkuse ja tempo saab ise valida, seega ka kestvuse. Kui pärast tööd on koju kiire, siis saab 25 minutiga tõhusa trenni tehtud – kui aega rohkem, siis saab rajal kauem mõnuleda.
- Lastehoid: Pärast tööpäeva võetakse ka lapsed lasteaiast peale ning pärast seda on paras nuputamine, kuidas laste kõrvalt trenn tehtud saaks. Seiklushundi päevakutel on ka kohapealne lastehoid.
- Registreerimine: Seda pole! Ei mingit jamamist eelregamisega ning saab kiiresti muutuvas päevakavas lubada endale spontaanseid otsuseid.
- Taskukohasus: Võrreldes paljude teistega on päevak soodne variant treeninguks. Jääb säästu elektriarvetele, laste huviringidele, autoliisingule ja muule toredale.
- Liigutamine!
Mitu tundi päevas sa istud? Kui me oma keha ei liiguta, siis meie rakud arvavad, et meil pole keha enam vaja ning lõpetab enneaegselt toimimise. Me elame seda kauem mida rohkem me end füüsiliselt liigutame.
Liigutamisest sõltuvad oluliselt ka meie tööalased saavutused – aktiivsemalt toimetades hakkab veri kehas paremini ringlema, tänu millele hapniku ligipääs ajule suureneb. See omakorda paneb aju erksamalt tööle, mõtted puhastuvad, paraneb fookus, turgatavad uued ideed!
- Värske õhk!
Treeningsaalid on talvisel perioodil tänuväärsed, kuid värske õhk ja loodus trumpavad iga kell üle soki-ja higiumbse õhu ja nelja piirava seina. Kes veel pole lugenud üht neist teadusuuringutest, mis kinnitab, et looduskeskkond vähendab stressi, ergutab ajurakkude loomingulisust ja üldist enesetunnet? Spoiler alert – need uuringud ON 100% tõde.
Selleks pole teadusuuringut muidugi vajagi. Kindlasti oled õues toimetamise kasu iga kord ka ise tundnud, eks.
- Meeskonnatöö!
Päevakul on rada võimalik läbida ka paaris või seltskondlikult. Sellisel juhul on stardist finišisse jõudmiseks vaja koostööd, omavahelist aktiivset suhtlust, ühiselt otsuste langetamise ja probleemide lahendamise oskust – orienteerumisel tuleb igal minutil teha valikuid. Edukalt ühise eesmärgini jõudmine on tööski igapäevaselt prioriteet, mida orienteerudes saab eriti hästi harjutada ja seeläbi meeskonnatunnet suurendada.
Loomulikult ka üksi orienteerudes on sarnased arenguplussid. Üksinda või sõbraga – arenguline kasu on igal juhul!