Seiklushunt

Türi rogain x STIHL, kokkuvõte

Seiklushundi rogainisari sai hooaja avalöögi STIHL Türi rogainiga

Seiklushunt on korraldanud rogaine aastast 2015, millega seonduvalt, kõlas Türil 8. hooaja avalöök. 

Rogaini puhul on tegemist orienteerumismatkaga, mille eesmärgiks on võistkondlikult (2 – 5 liiget) koguda kontrollaja (3h) jooksul võimalikult suur punktisumma. Maastikule paigutatud kontrollpunktide väärtused on erinevad, sõltudes asukohast ja tehnilisest keerukusest. Kuigi igal võistkonnal on võimalik planeerida endale täpselt nii pikk rada, kui soovitakse, siis ei unusta rajameister kunagi ka alaga tutvust tegijaid või lihtsalt matkajaid – neile on valmis joonistatud ca 12 km pikkune matkaring, mis külastab põnevamaid kontrollpunkte. 

Tänavuse rogainisarja esimene etapp toimus 19. märtsil. Rogainile kohaselt sai võistluse tarbeks joonistati spetsiaalne rogainikaart ning punktikohtadeks valitud piirkonna põnevamad paigad. Muuhulgas jäid kaardile ka kevadpealinna läheduses olevad metsaalad ning isegi üks kõrgem küngas!

Türi rogainist võttis osa 236 inimest, kellest parimad olid meestest: Hando Allmann, Raiko Marrandi. Naistest olid kõige kiiremad: Maris Terno ja Mariann Sulg. Segavõistkondadest olid parimad: Maido Mäoma, Helena Peik ja Revo Lumpre.

Võitjapaar rajale suundumas

Hando Allmann, Raiko Marrandi: “Eredamad hetked olid raja alguses, kui valgesse metsa sai mindud, vaatasime, et lumi on päris hästi ära sulanud, aga see oli petlik. Jooksime 100 meetrit seal ära kõva tempoga ja siis oli seal põlvedeni lumi, puusadeni sisse vajumine sai väljendatud paari vandumissõnaga. Kui terve metsa läbi põiklesime ning hiljem normaalsele teele jõudsime, siis tundsime kohe, et jalad ei ole päris sellised nagu enne. Tempo langes 4 minutit/km pealt 4:30 minuti/km peale. Kevadine ilm soosis meid, raja peal kulus meil kahepeale ära liiter vett, paar geeli ja üks batoon.”

Ürituse peakorraldaja Arvi Anton: “Sellel aastal korraldame pööripäevade rogainisarja ja keavdpealinnas Türil sai edukalt tänavune sari käima lükatud. Kui nädala sees veel kandis koorik ka jooksjaid igal pool, siis võistluseelse öö soojakraadid tegid osalejatele liikumise tunduvalt raskemaks. Võistluspäev algas tiheda uduga, õnneks keset võistlust tuli ikka päike välja ning osalejad said mõnusalt kevadet vastu võtta! Rajameister Urmo Liblik pani võistlejatele kokku väga mitmekülgse kaardi ning nuputamist jagus kõigile. Kaardile jäid linna, metsa kui ka muud huvitavamad kohad, näiteks mahajäetud majad, mälestusmärgid ja rong.”

Tulemused, GPS jälgimine ja muu info: https://seiklushunt.ee/uritus/turi-rogain/

Järgmine Seiklushundi rogain toimub Pärnus 11. juunil. 

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis meie tegemistega maalt ja merelt!

Kontakt

Tartumaa, Tartu vald, Pupastvere, Männi
60523
info(ät)seiklushunt.ee
+372 5821 1203

Rekvisiidid

MTÜ Seiklushunt
Registrikood: 80381192
EE472200221061466747 Swedbank
KMKR number EE102603716